Hükümet: Tecavüze Kimyasal Hadım Getiriyoruz

Hükümet: Tecavüze Kimyasal Hadım Getiriyoruz

AK Parti hükümetinin Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Türkiye sınırları içerisinde çocuklara tecavüz edenlere karşı en üst düzeyden cezaları TCK'ya ekleyecek olduklarını açıkladı. Erdoğan başkanlığında geçtiğimiz günlerde toplanan MGK ve MYK'dan sonra bu açıklamaların yapılması ise dikkatlerden kaçmadı.

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, kimyasal hadım ile ilgili olarak bir takım ilaçlar sonucunda eğer ki çocuğa tecavüz edildiyse tecavüzcüye kimyasal hadım cezası verilecek olduğunu, ancak bununla birlikte hapis cezası verilip verilmeyecek olduğunu açıklamadı.

İnsan Hakları Örgütlerinden Açıklama Yok


İnsan hakları örgütlerinin her ne şartla olursa olsun tecavüzcülere en üst sınırdan tamamen ömür boyu hapis cezasını destekledikleri biliniyor. Akdağ, açıklamalarında 50 yıla kadar hapis cezasını eklediklerini belirtirken, kimyasal hadımın yapılmasının ardından bir takım ilaçlar ile çözüm yine bulunabiliyor. Her iki testise enjekte edilen sıvı (olası problemlere karşı madde ve ilaç adı veremiyoruz) sonrasında erkeğin testisleri tarafından sperm üretilmesi engelleniyor, ancak vücudun belirli bölgelerinde yine çok az miktarda erkeklik hormonu üretilebiliyor. Kimyasal hadımın genel olarak mı yoksa yargıçların kararına mı bırakılacak olduğu ise şimdilik merak konusu.
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 18:21
YORUM EKLE