Erdoğan ve Putin Görüştü

Erdoğan ve Putin Görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya lideri Vladimir Putin bugün heyetler arası görüşme gerçekleştirdi. Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda S-400 konusunun artık tamamen kapandığı ve anlaşmaların yapılmasının ardından görüşmeler sonrasında sevkiyatı hızlandırmaya karar verdiklerini ve Türkiye'ye teslim sürelerinin daha kısa sürede gerçekleşmesi adına adım atmaya karar verildiğini açıkladı.

Bu sene için 6 milyon Rus turist beklediklerini ve eski konuları kapattıklarını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha sonrasında ise Putin'e Afrin harekatı ile ilgili bilgi verdiğini, bu konuda Rusya ile ortak olarak çalışmaya devam edecek olduklarını açıkladı.

Putin'den Açıklama


Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ise Türkiye ile işbirliğini daha fazla arttırmak adına her türlü adımı attıklarını belirterek ''Ziyaretimizin programı son derece yoğundu ve ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel konuları da ele aldık. İleride de karşılıklı yatırımların arttırılması niyetindeyiz. 2017 yılında Türk-Rus ticaret hacmi arttı. Ticaret hacmimiz 22.1 milyara doları aştı. Gelecekte yeni ticaret platformları kurmayı planlıyoruz.'' ifadelerini kullandı. Türkiye ile Rusya arasında yeni dönemde ticaret alanında daha fazla ilerleme sağlanması bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 22:14
YORUM EKLE