Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'a Tepki

Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'a Tepki

Yunanistan tarafından Türkiye'de F tipi en yüksek düzeyde güvenlikli hapishanede tutuklu bulunan Yunan askerleri ile ilgili bugün ''Türkiye tarafı 2 askeri siyasi baskı aracı olarak kullanıyor'' ifadeleri sonrasında birkaç dakika öncesinde Dışişleri Bakanlığı tarafından sert tepki gösterildi.

Avrupa Birliği, NATO ve Rusya'yı 2 asker için devreye sokan Yunanistan, bu durum dolayısı ile daha fazla ileri gidilirse Türkiye'ye sıcak savaş başlatabilecek olduklarını ve bu konuda Türkiye'yi uyardıklarını açıklamıştı.

İşte Dışişleri Bakanlığı Tarafından Yapılan ''o'' Açıklama


"Sınırımızı yasadışı geçtikleri için ülkemizde tutuklu bulunan iki Yunan askeri hakkında Yunanistan Başbakanlığı tarafından dün (1 Nisan) yapılan basın açıklamasında kullanılan ifadeler, Yunan makamlarının ülkemize karşı seviyesi giderek düşen bir üslup kullanmaya başladığını ortaya koymaktadır. Devlet ciddiyetiyle bağdaşmayan bu ifadeleri esefle karşılıyoruz.

Yunanistan’ın işine geldiği zaman hukuk devleti ilkesini öne çıkardığı, işine gelmediği zaman ise bu ilkeyi rahatlıkla yok sayarak uluslararası mahkemelerce aleyhinde alınan kararları uygulamadığı da yakın tarihimizden bilinmektedir."
Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 20:02
YORUM EKLE