DetayMaxinet Müşterilerinin Ödemelerinin Yapılması İçin Savcılığa Dilekçe Verdi

DetayMaxinet Müşterilerinin Ödemelerinin Yapılması İçin Savcılığa Dilekçe Verdi

DetayMaxinet Müşterilerinin Ödemelerinin Yapılması İçin Savcılığa Dilekçe Verdi


DetayMaxinet tartışmaları devam ederken şirket müşterilerinin mağdur olmaması için Savcılık makamına dilekçe ile başvuruda bulundu. yapılan başvuruda şu ifadeler yer verildi;

1-Savcılığınız tarafından başlatılan soruşturma çerçevesinde ve savcılık makamının talebidoğrultusunda İstanbul Anadolu 6. sulh ceza mahkemesinin 2018/3024d. iş sayısı dosyası ile çeşitli bankalarda bulunan mevduata cmk 128/5 hükmü uyarınca el konulduğu, el konulan miktarın ödenmesi gereken alacaklardan çok daha yüksek olduğu savcılık makamının bilgisi içerisindedir.

2-müvekkil şirket ile imzalanan sözleşme kapsamında ticari faaliyet gösterip bilgisayarların kiralanmasından kaynaklı kira bedeli talep edenlerin mağduriyet yaşamaması için ekte alacaklarını talep etme hakkına sahip olan ve müvekkil şirketten alacağını talep eden şirkete bilgisayarlarını kiralayan bilgisayar maliklerine ödemelerin yapılmasını talep ederiz.

denildi.

 Öte yandan whatsapp üzerinden şirket bölgeler müdürü yardımcısı Serkan Duymaz yaptığı açıklamalarda, en kötü durumda neler olacak sorusuna, şu cevabı verdi; Şirketi kapandı diye bir şey yok. karşı dava açılacaktır ve kayyum atanacaktır atanan kayyumun kontrolü altında şirket işleyişine devam edecektir dedi. Şirketin borcunu karşılayacak kadar hatta borcunun yaklaşık üç katı oranında parası var. Fakat soruşturma kapsamında geçici olarak banka hesapları dondurulduğu için ödeme yapamıyoruz.

Maxivizion projesininde ilerleyen zamanlarda patlama olacağını aktaran Sayın Duymaz ödemelerde en ufak bir sıkıntının olmayacağını söyledi. Şuan ki engelin sadece raporu almak olduğunu aktardı. raporu aldıktan sonra önlerinde bir engel kalmayacağını söyledi.

.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 09:54
YORUM EKLE