Bornova belediyesinde taşeron işçiler grev kararı aldı

İzmir’in Bornova belediyesinde taşeron olarak çalışan işçiler, toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başlanmaması nedeniyle greve çıkma kararı aldı.

Bornova belediyesinde taşeron işçiler grev kararı aldı

Gazete Duvar’dan Nuray Pehlivan’ın haberine göre belediye ile sendika arasında uzlaşma sağlanamaması halinde, 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yle (KHK) kadroya geçen DİSK Genel İş İzmir 7 No’lu Şube’de örgütlü yaklaşık 1400 işçi, 11 Nisan’da greve çıkacak. 

Bornova belediyesinin park bahçeler, temizlik, fen işleri, sosyal ve kültür işleri gibi 20’ye yakın biriminde çalışan işçiler taleplerinin karşılanmasını bekliyor.

‘Belediye bizimle masaya oturmuyor’

Genel-İş 7 No’lu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Nazlıoğlu, yasal olarak toplu iş sözleşme yapmanın önünde bir engel olmamasına rağmen Bornova belediyesi bürokratlarının kendileriyle masaya oturmadığını ifade etti.

Nazlıoğlu, ‘’Hem AK Parti’nin çıkartmış olduğu bu KHK, hem Bornova Belediyesi’nin takınmış olduğu tavır işçileri açlık ve sefalete mahkum ediyor’’ dedi.

İşçilerin yüzde 4 zamma mahkum edildiğini söyleyen Nazlıoğlu, belediyeyi ‘kayyım belediyesi gibi davranmakla‘ suçladı.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 08:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
s.yılmaz
s.yılmaz - 4 ay Önce

696 KHK İLE TAŞERONDAN KADROYA GEÇEN İŞÇİLERE YÜZDE 4 HAKSIZLIKTIR.

BİZ ENFLASYONA EZİLMEK İSTEMİYORUZ BİZLERDE ENFLASYON FARKIMIZI İSTİYORUZ..

İŞÇİLER ENFLASYONA EZİLMEYECEK DİYEN HÜKÜMET YETKİLİLERİNİ NEDEN GÖREMİYORUZ ??

yazar
yazar - 4 ay Önce

biz belediyelere kadro verilmedi %4 zamla geçinin diyorlar sendikamız disk temsilcileri rahatsız olduğumuzu bildiği halde başkanla boy bor resim çektirip başkanın yanındayız açıklaması yapıyor işçinin hakkını kim arayacak herkes örgütlenip grev yapsın bizde kim kimin arkasında olduğunu görelim