Binali Yıldırım'dan kadro isteyen taşeron işçiye; "Lafı uzatıp zurna yapmayın"

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım Şanlıurfa ziyaretinde taşeron işçilerin sitemine "Lafı uzatıp zurna yapmayın. Söylendi bakacağız" dedi.

Binali Yıldırım'dan kadro isteyen taşeron işçiye; "Lafı uzatıp zurna yapmayın"

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım Şanlıurfa ziyaretinde kaydilen olayda taşeron işçilerle yaşadığı diyolog tepki çekti.

Binali Yıldırım taşerondan kadroya geçemeyen taşeron işçinin laflarına "Lafı zurna gibi uzatmayın, söylendi bakacağız. Çalışıyoruz bir şekilde" ifadesini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Şanlıurfa'da yoğun ilgiyle karşılandı. Yıldırım 'Urfalıyam Ezelden' türküsünü sanatçılarla birlikte seslendirmişti.

HEMŞEHRİMİZİN DUASINI VE DESTEĞİNİ BEKLİYORUM

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, "Göbeklitepe tam anlamıyla insanoğlu var olduğu günden bugüne bütün uygarlıkları bünyesinde barındıran muazzam bir hazine. Göbeklitepe tek başına da Şanlıurfa'nın ne kadar değişik kültürlere, değişik inançlara ev sahipliği yaptığını, hoşgörünün hakim olduğunu gösteriyor. Bu şehrin kültür ve marka değerini daha da ileriye taşımak Zeynel Abidin başkanımızın öncelikli görevleri arasında olacaktır. Burası büyük Şanlıurfa, bir de küçük Şanlıurfa var o da İstanbul. Ben de küçük Şanlıurfalıların adayıyım. İstanbul'da 130 bin Şanlıurfalı seçmen var. 130 bin hemşehrimizin duasını ve desteğini bekliyorum. İstanbul'un sizlere ihtiyacı var. 23 Haziran'da inşallah İstanbul'da yaşayan hemşehrilerimizin desteğinin bizimle beraber olduğuna yürekten inanıyorum."

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 16:15
YORUM EKLE