Adana'da Çanakkale ve Şehitler Parkı açılıyor

Başkan Çetin: "Çanakkale dünya tarihine yön veren destandır"

Adana'da Çanakkale ve Şehitler Parkı açılıyor

Çukurova Belediyesi Belediyeevler Mahallesi'de Çanakkale ve Şehitler Parkı açıyor. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çanakkale ve Şehitler Parkı'nın 20 Mart tarihinde açılacağını bildirdi.

Belediye Başkanı Çetin, Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümünde açacakları parkın sevincini yaşadığını bildirdi. Belediyeevler Mahallesi Sadık Ahmet Bulvarı üzerinde yapılacak olan parkın Çanakkale Şehitliğinin benzeri olduğunu dile getiren Başkan Çetin; “Çanakkale’de ne varsa, bu parkımızda hepsini canlandırıyoruz. Gururla açılışını yapacağımız Çanakkale ve Şehitler Parkı’nda ayrıca Adanalı şehitlerimizin isimlerinin olacağı bir kitabe de yer alacak. Şehitlerimizin ismini burada yaşatacağız. Çünkü, Adana son dönemlerde en çok şehit veren iller arasında. Hepsini minnetle, rahmetle anıyoruz” dedi. 

Parkı’nın açılışı, 20 Mart Çarşamba günü saat 14:00’te gerçekleştirilecek. 

Belediye Başkanı Soner Çetin, Çanakkale Zaferi dolayısıyla yayınladığı mesaj; “Türk Milletinin tarihi kahramanlıklar, büyük zaferler ve yazdığı destanlarla doludur. Çanakkale Zaferi de, tarihe altın harflerle yazılan en büyük destanlardan biridir. Çanakkale Zaferi, bu milletin birlik beraberlik içinde olduğunda, en zor koşullarda dahi neler yapabileceğini göstermesi bakımından da, büyük önem taşıyan tarihin dönüm noktalarından biridir” dedi. 

Türk Milleti’nin 18 Mart 1915’te tüm imkansızlıklara karşın, büyük bir onur mücadelesi verdiğini vurgulayan Başkan Çetin, şunları kaydetti: 

“104 yıl önce kazanılan bu şanlı zafer tarihimizin altın sayfalarındaki yerini almıştır. Yurdun her köşesinden, yüzbinlerce vatan evladı, vatanını korumak için gözünü kırpmadan ölüme gitmiş ama ülkesini savunmayı bilmiştir. Başta, Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 13:31
YORUM EKLE