2018 Yılı Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman? Tatil 9 Gün Olacakmı?

Çalışan vatandaşlar kurban bayramı tatilini merakla sorgulamaya başladı.! Bayram tatili kaç gün olacak? Hükümet 2018 Kurban bayramı tatilini 9 gün yapacakmı? hepsi haberimizde.'

2018 Yılı Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman? Tatil 9  Gün Olacakmı?

2018 Kurban bayramında 9 günlük tatilin olup olmadığı günümüzde cevabı en çok merak edilen sorulardan birisi olmuştur. Yaz mevsimine denk gelen kurban bayramı tatili, tatil severler için heyecan yarattı. Bu yaz tatilinde kurban bayramı tatili 9 gün olacağı konuşuluyor. Bu durum hem tatil yapmak isteyen tatil severlerin, hem de turizm işletmelerinin yüzünü güldürdü. Kurban bayramı tatili ekonomiye hareket getirmesi bekleniyor. Zilhicce ayının 10. günü kutlanan Kurban Bayramı bu yıl hafta içine denk geliyor. Kurban Bayramı bu yıl 21 Ağustos Salı günü başlayıp, 24 Ağustos Cuma günü sona erecek.

2018 Yılı Resmi Kurban Bayramı Tatili
* 20 Ağustos 2018 Pazartesi Kurban Bayramı Arife günü (resmi tatil başlangıcı)
* 21 Ağustos 2018 Salı Kurban Bayramı 1.gün (resmi tatil)
* 22 Ağustos 2018 Çarşamba Kurban Bayramı 2.gün (resmi tatil)
* 23 Ağustos 2018 Perşembs Kurban Bayramı 3.gün (resmi tatil)
* 24 Ağustos 2018 Cuma Kurban Bayramı 4.gün (resmi tatil)

2018 Yılı Kurban Fiyatları
İnsanların en çok merak ettiği sorulardan bir diğeri ise bu yıl kurban fiyatları ne kadar olacak sorusudur. Bu soruya Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 850 TL, yurt dışında 625 TL olarak belirlendiğini açıkladı. 

Kurban Bayramının Anlamı
İslmda Kurban Allah'a yaklaşmak demektir. Allah rızasını kazanmak için kesilen hayvan demektir. Kuran'da Hznİbrahin ile oğlu İsmail arasında yaşanan hadise sonrası kurban bayramı günümüze kadar gelmistir. Kurban Allah'a teslim olmak, onun uğrunda her şeyi feda edebilmeyi ifade eder. Allah'a şükür etmenin bir yoludur. Kuran'da hac suresinde kurban ile ilgili ayet bulunur. Zilhicce ayının 10. günü her yıl kurban bayramı olarak kutlanır. 

Kurban Bayramı Tatili Nasıl Değerlendirilir
Kurban bayramı tatilinde oteller paket ve tur satısları ile fiyatlarını % 50 indirdi. Erken rezervasyon avantajını kullanıp kurban bayramında güzel bir tatil yapabilirsiniz. Tatil mekanı olarak küçük pansiyon ve oteller her zaman bütçeye uygun fiyatlar sunar. Her şey dahil otel paketleri ile kurban bayramı tatilini cok ucuza getirebilirsiniz. Antalya Alanya, Bodrum, Çeşme, Alaçatı, Türkbükü, Fethiye, Marmaris tatil severlerin en çok tercih ettiği tatil mekanlarıdır. Bu mekanlarda otel fiyatları her zaman yüksektir. Düşük bütçe ile tatil yapanlar Kemer, Side,Kalkan, Gazipaşa gibi ilçeleri tercih etmeleri tavsiye edilir.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 10:27
YORUM EKLE