TÜİK, Merkezi Kurumlar, Belediye Şirketleri ve KİT’lerde Çalışan Sürekli İşçi Sayısını Açıkladı!

Türkiye İstatistik kurumu (TÜİK) Merkezi Kurumlar, Belediye Şirketleri ve KİT’lerde Çalışan sürekli işçi sayısını açıkladı.

TÜİK, Merkezi Kurumlar, Belediye Şirketleri ve KİT’lerde Çalışan Sürekli İşçi Sayısını Açıkladı!

TÜİK işsizlik ve istihdam verilerini açıkladı. Her üç ayada bir istihdam verileri hakkında çalışma yapıp sayılarını açıklayan TÜİK, en son merkezi kurumlar, belediye şirketleri ve KİT’lerde çalışan sürekli ve geçici işçi rakamlarını açıkladı.

TÜİK’in açıkladığı rakamlar, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın derlediği verilere dayanıyor.

TÜİK’in 10 Şubat 2020 tarihli İşgücü İstatistiklerine göre; kamu istihdamı yüzde 6,7 arttı.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın derlediği verilere göre, 2019 yılı IV. döneminde toplam kamu istihdamı 2018 yılının aynı dönemine göre %6,7 oranında artarak 4 milyon 644 bin kişi oldu.

TÜİK’in verilerine göre; kamudaki toplam sürekli işçi sayısı 1 milyon 123 bin 864 kişi. Geçici işçi sayısı ise 48 bin 567 olarak tespit edildi.

Sürekli işçilerin kurumlar arasındaki dağılımına baktığımızda ise; merkezi kurumlarda 463 bin 119 sürekli işçi çalışıyor.

İl özel idareleri, mahalli idare birlikleri ve belediye şirketlerindeki işçi sayısı ise 547 bin 543. Bu işçilerin  475 bin 039’u belediye şirketlerinde istihdam ediliyor.

İşte TÜİK tarafından açıklanan o sayılar.

MERKEZİ KURUMLAR

KİT'LER VE DİĞER KURUMLAR

BELEDİYELER, MAHALLİ İDARE BİRLİKLERİ VE BİT’LER

Kamuiscileri

Haber Kuşağı

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 13:21
YORUM EKLE