Sürekli İşçiler Seçimden Önce Tis İstiyor

696 Sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçen sürekli işçiler seçimden önce Toplu İş Sözleşmesi (TİS) istiyor.

Sürekli İşçiler Seçimden Önce Tis İstiyor

2018 yılında taşerondan 696 sayılı KHK ile kadroya alınan taşeron işçilere enflason farkı ve tis 2020 yılına kadar verilmeyecek. Taşeronlar çok sıkıntı çektiklerini ve geçinemediklerini dile getirdi. Binali Yıldırım'ın ve Süleyman Soylu'nun yaptığı açıklamalar sürekli işçi kesminde büyük bir heycan uyandırdı.

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırımın dün bir vatandaşa enflasyon farkının verileceğini söylemesi ve geçenlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun %4 lük farklar verilecek demesi işçi kesminde büyük bir sevinç oluşturdu.

Facebook Facebook Kamu Taşeron İşçileri grup yöneticilerinden Rıfat Özerdal; "Bizim için önemli olan enflasyon farkının verilmesi değil, 2019 Toplu İş Sözleşmesi'ne 696 KHK ile taşerondan kadroya geçen sürekli işçilerinde faydalanmasıdır. Seçimden önce tis'e dahil edilmek istiyoruz. Şuan taşeron işçilerde nefes alacak yer kalmadı kadroya geçmemiz bizim zararımıza oldu ne asgari ücret farkı verildi nede enflasyon farkı. Şuan evine ekmek götürmekte bile zorlanan işçiler var. Biz bu ülkenin kanayan yarasıyız 2018'de yarayı kaşıdılar kangren ettiler" Diye konuştu.

Facebook Kamu Taşeron İşçileri grup yöneticileri ve üyeleri sosyal medyada ve gerçek hayatta sürekli yaşadıkları sıkıntıları dile getimeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde twitter etkinliği yapan grup üyeleri sürekli tt olmayı başarmış ve sesini twitter üzerindende duyurmuştu. 

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 12:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmey
mehmey - 2 ay Önce

kayıplarımız giderildekten sonra toplu sözleşme istiyoruz