Sigarayı Bırak 250 TL Al

Gaziantep Şahinbey Belediyesi bünyesinde çalışan belediye personellerinin sigarayı bırakmaları durumunda her ay 250 TL teşvik primi ödemesi yapacağını duyurdu.

Sigarayı Bırak 250 TL Al

"Sigarayı Bırak Maaşına 250 TL Teşvik Primi Eklet" sologanı ile yeni bir kampanya başlatıldı. Gaziantep Şahinbey Belediyesi tarafından başlatılan kampanyada sigara içen ancak bırakan çalışanlara ek teşvik ödemesi yapılacağı açıklandı. 

SİGARAYI BIRAKAN ÇALIŞANLARA 250 TL TEŞVİK PRİMİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu hayata geçirilen projeye dair açıklamalarda bulundu. Bu sigarayı bıraktırma proje ile çalışanlarının hem sağlıklarını hemde ceplerini düşündüklerini ifade eden belediye başkanı sigara kaynakları ölümlere dikkat çekti. Bu çerçevede belediye başkanlığı olarak bu projelere yer verdiklerini ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu sigarayı bırakan yada sigara içmeyen personele 250 TL teşvik primi ödemesi yaptıklarını duyurdu. 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu sigara konusuna dair atılan adımı şu sözlerle ifade etti.

"Vatandaşlarımızın sigarayı bırakması, daha sağlıklı bir yaşam sürmesi için Cumhurbaşkanımızın teşvikleri ve devletimizin kanunlarda yapmış olduğu düzenlemeleri yürekten destekliyorum. Şahinbey Belediyesi olarak sigara içmeyen veya sigarayı bırakan personellerimize her ay 250 TL performans primi ödemeye başladık."

500 TL SİGARA MASRAFINDAN KURTULDUK 250 TL EK ÖDEME ALDIK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu çalışanlara sigarayı bıraktırma projesinin amacınında, millete hizmet kapsamında personellerin daha verimli çalışmasını sağlamak olduğunu duyurdu. Konuya ilişkin belediye başkanının yanı sıra uygulamadan yararlanan vatandaşlarda açıklamalarda bulundular. 

Bu kapsamda sigarayı bırakarak her ay 250 TL ek ödeme alacak olan vatandaşlar, bu teşvikin hayatlarına olumlu yansıdığını ifade ettiler. İşçiler bu proje ile sigarayı bırakarak aylık 500 TL sigara masrafından kurtulduklarını üzerine 250 TL ödeme alarak ortalama 750 TL'lik ek kazanç sağladıklarını belirttiler. 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020, 21:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Deneme
Deneme - 2 ay Önce

Sizi tebrik ediyorum zaten bir insanın günlük sigaraya ayırdığı vakti işine ayirsa kazanır birde tam tersini yapın sigara içenlere 250 TL eksik yatsın