İŞKUR en az ilk okul mezunu ve KPSS şartı olmadan 4 Bin TL ile Maaş ile çalışacak personel arıyor!

İŞKUR işsiz vatandaşlara iş imkanı sağlamaya devam ediyor. Temizlikten Güvenliğe kadar bir çok alanda personel istihdamı sağlayan İŞKUR en az lise mezunu 4 bin lira maaş ile çalışacak personel arıyor.

İŞKUR en az ilk okul mezunu ve KPSS şartı olmadan 4 Bin TL ile Maaş ile çalışacak personel arıyor!

İŞKUR işsiz vatandaşlara iş imkanı sağlamaya devam ediyor. Temizlikten Güvenliğe kadar bir çok alanda personel istihdamı sağlayan İŞKUR en az lise mezunu 4 bin lira maaş ile çalışacak personel arıyor. 

İş arayan ve bulamayan vatandaşlar İŞKUR'a gidip istedikleri kadroylara başvuru yapabiliyorlar. En az ilk öğretim mezunu olan ve işsiz olan vatandaşlar evraklarını hazırlayıp İŞKUR'a müracaat edebilirler.

İŞKUR başvuru sırasında istenen belgeler;

  • Tecrübe
  • İkamet
  • İŞKUR kayıdı

İsteyen kişiler şubeye gitmeden İŞKUR'un resmi internet sitesindende iş başvurularını yapabiliyorlar.

İŞKUR TEMİZLİK VE GÜVENLİK PERSONELİ ALIMI YAPACAK

Büyük bir hızla İŞKUR üzerinden devam eden başvurularda gerekli şartlar bulunuyor. Güvenlik sertifikasına sahip, gece ya da gündüz vardiyalı çalışmasında sorun olmayan, en az lise mezunu ya da buna denk okullardan mezun kişiler sektörde deneyim sahibiyse başvuru yapabilecek. Her kurumun kendine göre belirlemiş olduğu yaş şartları vardır. Bu yaş şartlarına dikkat edilerek başvuruların yapılması gerekiyor. Kurumlarda istihdam etmek adına uygun olan vatandaşlar anlık olarak başvuruda bulunabilecek.

İŞKUR ilan başvuru sırasında ücret ödeniyor mu?

İŞKUR  başvurusu ile özel güvenlik olmak isteyen kişiler kimlik kartı adına 520 TL, silahlı güvenlik olmak adına yapılacak sınav ücreti için 75 TL ödeme yaparken silahsızlar için sınavlar 45 TL olacak. Gerekli işlemlerde ve sınavlarda başarılı olursa kişiler gerekli kimlik kartı almak için hak sahibi olacaklardır.

Özel güvenlik olmak için gerekli şartlar nelerdir?

Özel güvenlikler silahlı ve silahsız olmak üzere iki farklı kategoride yer alıyor. Sadece kimlik olması ya da aynı şehirde ikamet etmek yeterli olmuyor. Kişilerin yerine getirmesi gereken şartlardan bir tanesi de EGM aracılığı ile yapılan ÖGG sınavlarında başarılı olmaktadır. Bu sınav sene içerisinde her iki ayda bir toplam altı kere yapılıyor.

Başarılı olmak isteyen kişilerin baraj puanı olan 60 ve üzerine çıkması gerekir. Eğer sınav başarılı bir şekilde geçilirse kişiler silahlı ya da silahsız statülerinden birini seçerek gerekli belgeyi alması gerekir. Tam 15 gün boyunca verilerek temel dersin tanı sıra 3 günlük silah dersi olacaktır. Toplam 120 saat ders alınması gerekir. 18 iş günü boyunca devam edecek kursların sonunda eğer vatandaşlar sınavdan başarılı olursa hak kazanmış olacaklardır.

Vatandaşların 15 iş günü boyunca verilecek derslere katılma zorunluluğu yer alıyor. Bu yüzden 100 üzerinden 10 ders kaçıran ve mazeretli olan yüzde otuz üzerinde ders kaçması olanlar 1 gün daha gelmezlerse başarısız sayılacaklar.

Özel güvenlikler ne kadar maaş alabilecekler?

Özel güvenlik maaşları silahlı ve silahsız olarak yer ala statülere göre değişiyor. Silahsız olarak yer alan vatandaşlar 1800 ve 2000 TL arasında maaş alabildikleri gibi asgari ücret de alabiliyorlar. Silahlı güvenlik maaşları da bulundukları kuruma göre 1800 ve 4000 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 15:23
YORUM EKLE