Bebeğiyle birlikte şehit olan karısının doğum gününü mezarında kutladı!

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısında 10 aylık bebeğiyle şehit olan Nurcan Karakaya'nın eşi Astsubay Çavuş Serkan Karakaya, eşinin doğum gününü mezarı başında açtığı duygu yüklü pankartla kutladı.

Bebeğiyle birlikte şehit olan karısının doğum gününü mezarında kutladı!

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısında 10 aylık bebeğiyle şehit olan Nurcan Karakaya'nın eşi Astsubay Çavuş Serkan Karakaya, eşinin doğum gününü mezarı başında açtığı duygu yüklü pankartla kutladı. Eşi şehit olmadan önce asker arkadaşlarıyla sürpriz doğum günü kutlaması planlayan Karakaya, intertten sipariş verdiği pankarta "İyi ki doğdun hatunum. Seni seviyorum" yazdırdı.

Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya'nın eşi 25 yaşındaki Nurcan Karakaya ve 10 aylık oğlu Bedirhan Mustafa, 31 Temmuz günü Yüksekova'da otomobile seyir halindeyken teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit oldu. Şehit anne ve bebeği Şarkışla ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı cenaze töreninin ardından Şarkışla Şehitliği'ne defnedildi. 

Acılı eş Astsubay Çavuş Serkan Karakaya, şehit eşinin doğum gününde bebekleri Bedirhan Mustafa'yla çektirdikleri fotoğrafı pankart olarak hazırladı. Eşinin oğluyla yan yana defnedildiği Şarkışla Şehitliği'ne giden Karakaya, eşinin mezarının başında açtığı pankartla doğum gününü kutladı.

"İyi ki doğdun hatunum. Seni seviyorum" 

Karakaya'nın bebeğiyle birlikte şehit olan eşi için hazırlattığı pankartta yazanlar görenleri duygulandırdı. Astsubay Karakaya pankarta, "Elinden tutup nereye gittiğini umursamadan yürüyecek birisi olmalıydı. Ben bu yolculuğa sade seninle çıkmayı sonuna kadar seninle gidip bu yolu sadece senin elinden tutarak yürümeyi seçtim. İyi ki doğdun hatunum. Seni seviyorum" yazarak eşinin doğum gününü kutladı.

Bestami Çevik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER