1. HABERLER

  2. FİNANS

  3. Halkbank'tan Bu Meslek Grubuna Destek Bitmiyor! Siz de Faizsiz 200 Bin TL'nizi Hemen Alabilirsiniz!
Halkbank'tan Bu Meslek Grubuna Destek Bitmiyor! Siz de Faizsiz 200 Bin TL'nizi Hemen Alabilirsiniz!

Halkbank'tan Bu Meslek Grubuna Destek Bitmiyor! Siz de Faizsiz 200 Bin TL'nizi Hemen Alabilirsiniz!

Eğer siz de KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamladıysanız ve yaşınız 30'dan büyük değilse, Halkbank'tan faizsiz 200 000 TL kredi alabilirsiniz!

A+A-

Eğer siz de KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamladıysanız ve yaşınız 30'u geçmemişse, Halkbank'tan faizsiz 200 000 TL kredi alabiliyorsunuz!

Türkiye'nin sevilen devlet bankalarından olan Halkbank'tan kadın girişimcilere büyük destek geldi. Kadınların iş yaşamına atılmasına yardımcı olmak için elini taşın altına koymaktan çekinmeyen Halkbank, faizsiz 200 000 TL fırsatını duyurdu. Eğer siz de KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamladıysanız ve yaşınız 30'u geçmemişse, Halkbank'tan faizsiz 200 000 TL kredi alabiliyorsunuz! Bugün sizler için Halkbank'ın duyurduğu avantajlı kadın girişimci destek paketlerini gözden geçirdik. İşte tüm ayrıntılar!

Kadın Girişimci Kredisi

Halkbank'ın iki ayrı kredisi bulunuyor. Bunlardan birinde faiz 0 iken, diğerinde ise düşük faiz oranları karşımıza çıkıyor. Eğer siz de işinizi kurmuş bir kadın girişimciyseniz 100 000 TL kredi alabiliyorsunuz fakat yeni iş kuran/kuracak olan veya yeni kurduğunuz iş yerinin yaşı 6 ayı geçmiyorsa Halkbank'ın size sunmuş olduğu azami kredi limiti 50 000 TL olarak karşımıza çıkıyor. Bu kredide düşük faiz oranları uygulanıyor ancak her faiz oranı müşteriden müşteriye göre değişiklik gösteriyor. 3 ay ile 36 ay arasında değişen vade oranları ise Halkbank'ın Kadın Girişimci Kredisi'nin bir diğer özelliği. Ayrıca kredi vadesi boyunca Kadın Girişimcilerden havale ve EFT işlemlerinden ücret alınmıyor.

Başvuru Şartları

Halkbank'ın Kadın Girişimci Kredisi'nin koşulları ise şu biçimde açıklanmış:

Gerçek kişi şahıs işletmesi ya da hisseleri toplamının en az %50’si müracaat tarihi itibarıyla bayanlara ait olan iş yerleri,
İş planında gösterilen projeyi gerçekleştirebilecek yürütme ve organizasyon yeteneğine sahip bayanlar,
Sahibi/ortağı olduğu firmanın yönetimine ve faaliyetine aktif olarak katılan bayanlar.
Halkbank'ın bu kredisine müracaat yapabilir.

Kadın Girişimcilere Sıfır Faizli Esnaf Kredisi

Eğer siz de KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlamış ve 30 yaşınızı doldurmadıysanız, Halkbank'tan 100 000 TL'ye kadar faizsiz kredi alabilirsiniz fakat 1 senelik ustalık belgeniz var ise ve ustalık belgenizin olduğu meslek koluyla ilgili son 1 yıl içinde işletme kurduysanız, Halkbank sizlere tam 225 TL bin TL faizsiz kredi veriyor.

Kimler Faydalanıyor?

“3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu” kapsamında, kredi müracaat tarihi itibarıyla en az 1 senelik ustalık sertifikasına sahip olanlar.
Ustalık belgesiyle ilgili meslek kolunda, son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf ve sanatkârlar.
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni bitirenler.
KOSGEB tarafından onaylanan projelerini bankamıza sunan, kredi müracaat tarihi itibarıyla 30 yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkârlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.