1. HABERLER

  2. FİNANS

  3. Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası Acil Nakit İhtiyacı Olan Herkese 50 Bin TL Nakit Destek Veriyor…
Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası Acil Nakit İhtiyacı Olan Herkese 50 Bin TL Nakit Destek Veriyor…

Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası Acil Nakit İhtiyacı Olan Herkese 50 Bin TL Nakit Destek Veriyor…

Müjdeli haber geldi ve düşük faiz oranı ile 50 bin TL'ye kadar ihtiyaç kredisi alabilmek mümkün. Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi güncel faiz oranlarını sizler için derledik.

A+A-

Bankalar adete birbiriyle yarış halinde ve vatandaşlara kredi kampanyaları sunmaya devam ediyor. Pandemiden dolayı ekonomik olarak zorluk çeken ve oturduğu yerden bankaya gitmeden hızlıca kredi almak isteyenler için kamu bankaları olan Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası faiz oranları açıklandı. Düşük faiz oranı ile 50 bin TL'ye kadar ihtiyaç kredisinden yararlanabilmek için başvuru şartları neler? Hemen sonucu öğrenebileceğiniz kredi başvurusu hakkında merak edilenler haberimizde yer alıyor.

Bankalardan uygun faiz ödemesi ile fırsatların sunulması vatandaşlar tarafından hangi şartlar ile ödeme yapılacak sorusunun ön plana çıkmasına neden oldu. Bu noktada şartlar belli oldu.

50 bin TL ye kadar düşük faiz oranı ile kredi almak isteyen vatandaşlardan aranan şartlar belli oldu.

Bu şartlar;En az 18 yaşında olmak

TC kimlik numarası ile online başvuru yapmak

Bankaların kişilerde sorgulama yaptıkları zaman kredi sicillerinin temiz olması, kredi notları en az 1100 ve üzerinde olmak

Banka sicil geçmişlerinin temiz olması

İcralık, kırmızı kalem, kara liste ya da avukatlık gibi durumlarda olmayan vatandaşlar anında başvuru yapabilecek ve onay aldıkları an ödemeler hesaplarına yatacak.

36 ay vade ile düşük faiz oranları ile 50 bin TL ihtiyaç kredisi vatandaşlara sunulacak.

VakıfBank İhtiyaç Kredisi

Faiz Oranı

%1,55

Aylık Taksit

1.917,81 TL

Toplam Ödeme

69.291,16 TL

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi

Faiz Oranı

%1,63

Aylık Taksit

1.947,81 TL

Toplam Ödeme

70.371,16 TL

Halkbank Hızlı Kredi

Faiz Oranı

%1,63

Aylık Taksit

1.947,81 TL

Toplam Ödeme

70.371,16 TL

İhtiyaç kredileri diğer kredilere göre daha ziyada düşük faizli ve kısa vadeli kredilerdir. Bu tip krediler için son dönemde bankaların yeni uygulamaları sayesinde şubeye gitmeden dahi telefon ya da internet yoluyla kredi alınabilmektedir.

Bu tip krediler bireysel kredi türündedir. Yani kişinin ticari amacı dışında kalan ihtiyaçlarını karşılamak üzere verilen kredidir. Bu tip krediyi kurumlar değil, yalnızca reel kişiler kullanabilir. Ancak, işletme sahipleri ticari gelirlerini göstererek kendi adlarına da kullanabilir.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

Bireysel kredilere ilişkin kurallar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından belirlenmiştir. Bankalar bu kurallar çerçevesinde kullandırılmakla mükelleftir. Kullanıcılar ise bu kuralları bilip anlamalı ve çekeceği krediyi öderken zorlanmamak adına çekeceği ihtiyaç kredisi türünü iyi belirlemelidir.

Bu zorunlu bir işlem olmasa da bankaların bireysel uygulayacağı kampanyalarının ve ödeme kolaylıklarının önünü açmaktadır. Türünü belirledikten sonra çekilen kredinin vade sayısı, geri ödeme esnasında faiz oranını etkileyeceği için gerçekçi ve fayda gözetir olmalıdır.

Bankalar zaman zaman bu ihtiyaç kredi türlerinde özel dönemlerde ve kişilere uygun kampanyalar düzenlemektedir. Kredi başvuru süresince bankaların belirlemiş olduğu kredi faiz oranları ile güncel kredi kampanyalarının takibini yapmak bütçe açısından önemlidir.

Bu karşılaştırmayı yapmak için ise hangi bankanın hangi meblağa ne kadar faiz oranının belirlendiğine bakmak gerekmektedir. Ayrıca kredi başvurusundan önce krediyi hangi vadede ödeyebileceğimizi belirlemek kazancımızı dengeleyecektir

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.