1. HABERLER

  2. FİNANS

  3. Devlet'ten Büyük Müjde Destek Ödemesi Geliyor! Vatandaşa Faizsiz Kira Desteği Kredisi Verilecek…
Devlet'ten Büyük Müjde Destek Ödemesi Geliyor! Vatandaşa Faizsiz Kira Desteği Kredisi Verilecek…

Devlet'ten Büyük Müjde Destek Ödemesi Geliyor! Vatandaşa Faizsiz Kira Desteği Kredisi Verilecek…

Salgınla mücadele aşamasında faizsiz kredi imkânı ve kira desteği verilmekte. Korona Salgını ile mücadeleden olumsuz etkilenen esnaflara müjde geldi. Devlet esnafa sahip çıktı hibe desteği ödemelerini milyonlarca kişiye yapacak…

A+A-

Salgınla mücadele kapsamında faizsiz kredi imkânı ve kira desteği verilmekte. Salgınla mücadeleden olumsuz etkilenen esnaflara müjde geldi. Devlet esnafa sahip çıkarak hibe desteği ödemelerini milyonlarca kişiye yapacak…

Yaklaşık olarak 83 milyar destek geride bıraktığımız dönemlerde esnaflara sağlandı. Pandeminin ekonomiyi vurması ile birlikte insanları ayakta tutan hibe ödemeleri ile alakalı rakamlar gündeme geldi.

Ekonomik faaliyetlerde olumsuz etkilenen esnaflara sahip çıkan devlet, gelir kaybı, kira kaybı nedeniyle destek verildi. Yaklaşık olarak 2 000 000 540 bin esnafa yaklaşık olarak 83 milyar ödeme yapıldı. Toplamda 39 bin 822 işletmeye de 212 000 000 ciro kaybı desteği de verildi.

Türkiye Ekonomisini Ayakta Tutan Destek Ödemeleri Veriliyor
Yaklaşık olarak 1 000 000 163 bin esnaf Türkiye genelinde az miktarda faiz ile birlikte indirimli kredi tutarı 31 Ağustos tarihi ile birlikte 74 milyar lira rakama geldi.

Bununla birlikte gelir kaybı desteği kapsamında Aralık ayından itibaren NACE kodlarından vergi mükellefi olan esnaflara bin TL destek verilmiş oldu. Aynı kapsamda işyerleri kira olan yerlerde ticaret erbabında 750 TL ve diğer şehirlerde ise 500 TL olmak üzere kira desteği sağlanmış oldu.

Bununla birlikte1,78 bin esnafın başvurusu onaylandığı zaman yaklaşık olarak 4 000 000 285 milyon TL ödeme gerçekleştirilmiş oldu.

1 Milyon 292 Bin Esnaf Hibe Aldı

Tam kapanma ile birlikte zararların telafisi için de faaliyet kodları açısından iki grup biçiminde ödeme yapıldı. 2000 TL ve 5000 TL biçiminde ödenen bu parayla birlikte 17 Mayıs tarihinden öncesinde vergi mükellefi olan esnaflar faydalanmış oldu. Türkiye genelinde ise yaklaşık olarak 1 000 000 292 bin esnaf hibe almış oldu ve yaklaşık olarak 1 milyarın üzerinde rakam ödeme yapıldı.

Sağlanan binlerce destek hala devam ediyor ve devam etmekte olan tutarla birlikte yaklaşık olarak 4 000 000 rakamı geçmiş durumda.

Esnaflara direk olarak Halkbank aracılığıyla yüzde 50 ve yüzde 100 olarak faiz indirimli krediler sağlandı ve geçen sene yaklaşık olarak 1 000 000 esnaf bu kredileri kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.