1. HABERLER

  2. FİNANS

  3. Dar Gelirli Vatandaşların Dikkatine! Devlet; 205 TL'ye Kadar Elektrik, 900 TL'ye Kadar Kira Yardımı Yapıyor!
Dar Gelirli Vatandaşların Dikkatine! Devlet; 205 TL'ye Kadar Elektrik, 900 TL'ye Kadar Kira Yardımı Yapıyor!

Dar Gelirli Vatandaşların Dikkatine! Devlet; 205 TL'ye Kadar Elektrik, 900 TL'ye Kadar Kira Yardımı Yapıyor!

Asgari ücretle çalışan vatandaşla başta olmak üzere yardıma muhtaç ailelere anında devletten yardım! Anında ödeme almaya başlayacaksınız.

A+A-

Asgari ücretle çalışan vatandaşla başta olmak üzere yardıma muhtaç ailelere anında devletten yardım! Anında ödeme almaya başlayacaksınız. Yılbaşından itibaren düşüş gösteren alım gücü ile devamlı artış göstermeye devam eden yaşam pahalılığı, Özellikle de yardıma muhtaç vatandaşlar üzerinde olumsuz bir etki yaratıyor. Bu durum ise sosyal yardımların ve desteklerin önemini her geçen gün biraz daha arttırıyor. Dar gelirdi olan vatandaşlara devlet tarafından sağlanacak pek çok farklı destekler bulunuyor.

Kira Desteği Nedir, Nasıl Başvurulur?

Genel itibariyle bakıldığında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile başvurusu gerçekleştirilen vatandaşlara verilen bir destektir.

Bu destekten yararlanabilmek amacıyla e-devlet uygulaması üzerinden başvuru işlemleri yapılamıyor. Vatandaşların, bulundukları yerde bulunan İlçe Kaymakamlığı veya İl valiliklerine gittiklerinde kurumlar içerisinde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bürolarına destek müracaat işlemlerini yapmaları mümkündür. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarının haricinde aynı zamanda bütün Belediyelerde de aynı şekilde çeşitli kira ile destek ödemeleri ve yardımları yapılmaktadır.

Verilecek destekler 500 TL'den başlayarak 900 TL'ye kadar çıkabilmektedir. Bütün kira destekleri aylık bir şekilde hak sahibine veriliyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, başvurularınızın neticesinde hak sahipliğinizi ve muhtaçlık durumunuzu ayrıntılı bir şekilde irdeliyor.

Elektrik Desteği Nedir, Nasıl Başvurulur?

Devlet tarafından verilmekte olan elektrik destekleri, muhtaç olduğu tespit edilmiş ve başka sosyal desteklerden yararlanan kişilere verilmektedir. Doğrudan bir şekilde nakdi olarak verilmeyen bu destek hak sahibinin Elektrik faturasını ve T.C kimlik numarasının yazılı olduğu kimlik kartını alarak PTT şubesine gitmesi gerekir. PTT aracılığı ile ödemesi gerekli olan bu fatura böylece ödeniyor.

Devlet tarafından elektrik desteği adı altında hane halkına verilecek rakam 205 TL'ye kadar çıkmaktadır. Destek Böylece hak sahiplerine iletiliyor. Elektrik desteği açısından tekil başvurular alınmıyor. Muhtaç olduğu tespit edilmiş ve belgelenmiş, diğer sosyal desteklerden faydalanan kişilere elektrik desteği ilave bir şekilde veriliyor. Bu taşlar arasından elektrik desteği şartlarını sağlayan vatandaşlara destek bilgi verilerek otomatik bir şey değil de yapılıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.