Ziraat Bankası Emeklilere Promosyonu belli oldu! Ziraat bankası emekli promosyonu ne zaman ödenecek?

2020 için emekli banka promosyonları hakkında açıklama geldi. Ziraat Bankası ödeyeceği emekli promosyonu hakkında bilgi verdi.

Ziraat Bankası Emeklilere Promosyonu belli oldu! Ziraat bankası emekli promosyonu ne zaman ödenecek?

Ziraat Bankası Emekli banka promosyonu açıklaması geldi.

Ziraat bankası emeklilere ödeyeceği banka promosyonu hakkında açıklama yaptı. SGK ile Ziraat bankası arasında protokol imzalandı. İmzalanan protokolden sonra yapılan açıklamada:

1500 TL 'ye kadar emekli maaşı olanlara 500 TL, 500-2500 lira arasında emekli maaşı alanlar 625 lira, 2500 lira ve üstünde maaş alanlar ise 750 lira tutarında promosyon ödemesi yapılacağı duyuruldu.

Ödemeler peşin olarak yapılacak.

SGK'DAN AÇIKLAMA GELDİ

"SGK 'dan yapılan açıklama şu şekilde:

Değerli Basın Mensupları, Ziraat Bankasının Değerli Temsilcileri, Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Emeklilerimizin banka promosyonu imza törenine hoş geldiniz.

Kurumumuz, emeklilerimizin daima yanında olmuş ve olmaya devam edecektir. Gerek emekli aylıklarında yapılan artışlar gerekse hayata geçirdiğimiz emekli ikramiyesi ve banka promosyonları ile emeklilerimizin menfaatlerini ön planda tutarak refah seviyelerini daima yükseltiyoruz.

Şunu da özellikle belirtmek isterim ki emeklilerimizle ilgili asılsız haberler yapılmakta iken bile Kurum olarak emeklilerimiz için iyileştirici çalışmalar yapmaya devam ediyorduk. Bu vesile ile bir kez daha bayram ikramiyelerinde kesinti yapılacağı, sağlık kesintilerinin artırılacağı şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade etmek isterim. Emeklilerimiz müsterih olsunlar.

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla 2017 yılında Kurumumuz ile bankalar arasında imzalanan protokol kapsamında emeklilerimize ilk defa 3 yıllık süre için promosyon ödenmesi sağlandı. Bu kapsamda bugüne kadar yaklaşık 12 Milyon emekli ve hak sahibine 4,6 Milyar TL tutarında ödeme yapılmıştır.
 
Emeklilerimizin banka promosyonu ödenmesine ilişkin 3 yıllık sürenin dolması nedeniyle, Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk hanımefendinin talimatlarıyla yürütmekte olduğumuz 2020-2023 dönemi promosyon ödemelerine yönelik çalışmalarımızı bugün itibariyle tamamlamış bulunmaktayız.

Değerli arkadaşlar, yeni dönem için promosyon ödemesi kapsamında emekli aylığı;

* 1500 TL'ye kadar olan emeklilerimize 500 TL,

* 1500-2500 TL arasında olan emeklilerimize 625 TL,
 
* 2500 TL üstünde olanlara ise 750 TL tutarında promosyon ödemesi yapılmasını kararlaştırdık.

Ödemeler anlaşmayı müteakiben peşin olarak yapılacaktır.

Böylece promosyon ödemelerinde bir önceki döneme göre %66 oranında artış sağlamış olduk.

Bu kapsamda 13 milyon emekli ve hak sahibine 9 milyar TL promosyon ödemesinin yapılmasını öngörüyoruz.

Emekli aylığı ödemeleri içerisinde en yüksek orana sahip olan Ziraat Bankası, promosyon ödemlerinin yaklaşık %40'ını gerçekleştirmektedir.

Bu bağlamda diğer kamu ve özel bankaların da bu süreçte bir önceki dönemde olduğu gibi aktif rol oynayıp katkı sağlayacaklarına da inancımız tamdır.

Değerli basın mensupları yaptığımız bu çalışma ile ödenecek asgari promosyon tutarlarını belirledik. Bankalar kendi inisiyatiflerinde olmak üzere bu tutarların üzerinde promosyon ödemesi yapabilirler. Bu konuda zaman zaman çeşitli kampanyalar düzenlediklerini duyuyoruz.

Emeklimizin promosyon ödemesi alabilmesi için tek şart maaş aldığı bankaya 3 yıl bankada kalma taahhüdünde bulunmasıdır.

Bu kapsamda, belirlenen rakamlar üzerinden, ilk olarak Ziraat Bankası ile promosyon protokolümüzü imzalıyoruz.

Diğer bankalarımız ile protokoller imzalandıkça sizlerle paylaşılmaya devam edilecektir.

Burada Ziraat Bankasının nezdinde diğer bütün bankalara da sağlayacakları katkılardan dolayı emeklilerimiz adına şimdiden teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Ayrıca banka promosyonu çalışmaları sürecinde destekleri için sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk hanımefendiye bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Promosyon anlaşmamız emeklilerimize hayırlı uğurlu olsun."

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2020, 11:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
m.veysi  KAÇMAZ
m.veysi KAÇMAZ - 1 ay Önce

Merh.PROMS. İMZALANMIŞ HAYR.OLSUN. BANKACILAR 3.YILDA ÇEREZ PARASI VEREREK EMEKLİLKERİ APTAL ZANNETMESİN. BİZ İSTERİZ Kİ HER YIL PROMOSTYON OLSUN.Tşk.

suheyla  cetinbay
suheyla cetinbay - 1 ay Önce

Azini bilmeyencogunu bel.ez brreket versin sukur edelim