Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Kahveci: 3600 ek gösterge sözü tutulmadı

3600 ek göstergenin kamuda çalışan tüm personelleri kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyleyen Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Bizim arzumuz tüm çalışanları kapsayacak şekilde adaletli ve herkesin üzerinde mutabakat sağlayabileceği bir ek gösterge düzenlemesidir" dedi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Kahveci: 3600 ek gösterge sözü tutulmadı

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Kahveci kamuda çalışan binlerce personeli yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge ile ilgili konuştu.

Konuyla ilgili Adapazarı'nda katıldığı bir toplantıda açıklama yapan Kahveci,

"Konuya dair Adapazarı'nda katıldığı bir toplantıda konuşan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Kahveci, "Sayın Cumhurbaşkanımız 1,5 yıl önce bir vaatte bulundu. 4 meslek grubundaki arkadaşlarımızın ek göstergelerini 3600'e yükselteceğiz dedi. Bize göre 4 meslek grubuyla sınırlı kalamaz, kalırsa doğru olmaz, hakkaniyetli olmaz. Zaten bir sorun vardı,"

"CUMHURBAŞKANI SORUNLU ALANA PARMAK BASMIŞ OLDU"

"Sayın Cumhurbaşkanı zaten sorunlu alana parmak basmış oldu. Bizim arzumuz tüm çalışanları kapsayacak şekilde adaletli ve herkesin üzerinde mutabakat sağlayabileceği bir ek gösterge düzenlemesi. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak bu vaadin ardından bir kanun çalışması yaptık. Hizmetli arkadaşlarımız ek gösterge alamıyorlar, onlara da ek gösterge verilmesini önerdik ve mevcut rakamlarının 800'er puan artırılmasını talep ettik. Bu çalışmanın TBMM'de daha ne kadar bekleyeceğini bilemiyoruz. Önümüzdeki dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızla bir randevu talebimiz var, bu randevuda öncelikle 3600 ek göstergenin çıkarılması noktasındaki arzumuzu yenileyeceğiz. Bize göre de gecikmeden bir an önce bu ek göstergenin çalışanlara kazandırılması lazım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 22:47
YORUM EKLE