Türkiye Bankalar Birliği'nden emekli promosyon ödemelerine ilişkin açıklama

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), promosyon ödemesi için taahhütname verme süresi 30 Haziran'a kadar olan emekli vatandaşlardan herhangi bir onay bekelmeye gerek olmadan hak ettikleri promosyonların hesaplarına yatırılmasına karar verdi.

Türkiye Bankalar Birliği'nden emekli promosyon ödemelerine ilişkin açıklama

Türkiye Bankalar Birliğinden (TBB) emekli promosyon ödemeleri için önemli bir karar aldı. TBB tarafından yapılan açıklamada, SGK ile bankalar arasında bu yıl imzalanan protokol kapsamında emeklilere promosyon ödemesinin taahhütname onayı alınmak koşuluyla yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Son dönemde yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle risk grubu içerisinde yer alan emeklilerimizin toplu taşıma gibi kalabalık ortamlara girerek sağlıklarını tehlikeye atmalarını önlemek amacıyla promosyon ödemesi taahhütname verme süresi 30 Haziran 2020 tarihine kadar olan emeklilerden herhangi bir onay beklenmeksizin promosyon tutarlarının hesaplarına yatırılmasına karar verilmiştir. Diğer taraftan maaşını farklı bankaya taşımak isteyen emeklilerin promosyonlarını kıstelyevm iade etmek koşulu ile maaşlarını aktarma hakkı her zaman saklı tutulacaktır."

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 15:07
YORUM EKLE