Türk-İş'ten Asgari Ücrete Tepki

Türk-İş, geçtiğimiz günlerde açıklanan yeni asgari ücret rakamına itiraz edip, 'Kabul edemeyiz!' demişti. Türk-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar ise olayla ilgili bir açıklama daha yaptı.

Türk-İş'ten Asgari Ücrete Tepki

Asgari ücret açıklandı ancak yankıları hala devam ediyor. Türk-İş Genel Teşkilatlandırma SekreterEyüp Alemdar, açıklanan asgari ücreti kabul edilemez buldukları için imzalamadıklarını söyledi. Alemdar, TİSK'in 27'inci Olağan Genel Kurulu'nda Türk-İş adına konuştu.Bir kişinin asgari ücretinin yaşam maliyetinden az olmasını kabul etmediklerini ifade etti. Neden kabul etmediklerini bir bildiri ile yayınladılar. Işte o açıklama...

Vergi Kaldırılmalı 

 "Biz açıklanan bu asgari ücreti kabul edilemez bulduğumuz için imzalamadık. Çünkü biz asgari ücretin bir kişinin asgari ücretinin yaşam maliyetinden az olmasını kabul etmiyoruz.

Emeğiyle geçinen asgari ücretlilerin insan onuruna yaraşır bir yaşam sürmesini talep ediyoruz. Asgari ücret üzerindeki vergilerin kaldırılmasını talep ediyoruz. Ancak ne yazık ki bu sefer de sesimizi duyuramadık, taleplerimizi gerçekleştiremedik. Oysa unutmamak gerekir ki çalışan kesimin geliri ne kadar artarsa o oranda harcama yapabileceklerdir. İşçi, memur, emekli daha çok kazanmalı ki kazandıklarını gönül rahatlığıyla harcamalı böylece ticaret canlanmalı buna bağlı olarak da üretim artmalıdır. Yaşadığımız bu kriz ortamında çıkış yolu ekonominin canlanmasını gerektirmektedir. Ekonominin canlanmasının yolu da üretim ve o oranda da tüketmektir". denildi.

YORUM EKLE