Trump: 'ABD Ekonomisi durgunlaşabilir'

ABD Başkan Donald Trump, Koronavirüs salgınının ülkedeki etkisi yüzünden ekonominin resesyona gidebileceğini söyledi.

Trump: 'ABD Ekonomisi durgunlaşabilir'

Trum, Beyaz Saray'da basın toplantısı düzenledi. Kovid-19'la mücade çerçevesinde ABD ekonomisinin durgunlaşacağını dile getirdi.

Virüs'ün yaygınlaşması için vatandaşlara çağırıda bulunan Trump, "Virüsle mücadele ederken, virüsün yayılmasını ve bulaşmasını önlemek için hepimizin kritik rolü var." uyarısında bulundu.

Gençlerde hayati tehlike oluşturmadığını söyleyen trump,"ABD'liler 10 kişiden fazla gruplar halinde bir araya gelmekten kaçınmalı. İnsanlar barlar, restoranlar, yemek yerlerinden uzak durmalı ve mümkünse seyahat etmemelidir." ifadesini kullandı.

Trump Resesyon sinyali verdi

Trump, "ABD ekonomisi, resesyona mı gidiyor?" sorusu üzerine "Olabilir." yanıtını verdi.

"Şu anda resesyon benim bir numaralı önceliğim değil." diyen Trump, şöyle devam etti:

"Görünmez bir düşmanımız var (Kovid-19). Bir ay önce kimse böyle bir şeyi düşünmüyordu, hiç kimse. Daha önce de buna benzer şeyler yaşadık ve bu çok kötü. Bu çok bulaşıcı bir hastalık. Benim ana odağım, bu virüs sorunundan kurtulmak. Bunu başardığımızda diğer her şey rayına oturacaktır."

Trump, ülke içinde de seyahat yasakları getirilebileceğini ancak bunu yapmak zorunda kalmayacaklarını umduklarını vurgulayarak, "Virüsten kurtulduğumuzda, Borsa çok güçlü olacaktır." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 10:13
YORUM EKLE