Toplu Sözleşmede Önemli Taşeron Açıklaması Daha

Toplu sözleşme görüşmeleri sırasında bir taşeron açıklaması daha geldi. Hak İş Sendikası Genel Başkanı 'ndan taşeron işçi açıklaması geldi.

Toplu Sözleşmede Önemli Taşeron Açıklaması Daha

Toplu sözleşme görüşmeleri sırasında bir açıklama daha.

Kamu işçilerinin 2019 yılı toplu sözleşme görüşmeleri başladı. Geçtiğimiz gün Türk İş ile Çalışma Bakanlığı arasında bir görüşme gerçekleştirdi. Yapılan görüşmelerde Türk İş , kadro alamayan taşeron işçiler ile kadroya geçen ancak 2020 yılına kadar YHK kararına bağlı olan işçilerin sorunlarına yer verildi. Bu açıklama sonrası bir açıklama da Hak İş 'ten geldi. 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, düzenlenen programda bir açıklama yaptı.  Hak İş Sendikaları Konfederasyonu 'nun Fatih Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlediği İstanbul Şube Başkanları Toplantısı 'na katılan Arslan,  Türkiye'de sendikalaşmanın geldiği seviye hakkında bilgiler verdi.

Burada yaptığı konuşmasında toplu sözleşme görüşmelerinde taşeron işçiler ile ilgili taleplerini sıralayan Arslan , şu ifadeleri kullandı:

"HAK-İŞ olarak kamu çerçeve protokolünde her ne kadar 2020'ye atıfta bulunulsa da biz bu yıl toplu sözleşme müzakerelerinde özellikle taşerondan kadroya geçen arkadaşlarımın da toplu sözleşme kapsamına alınması, bu enflasyon farklarının burada bir şekilde çözülerek 1 milyona yakın arkadaşımızın mağduriyetinin giderilmesi hususunda talebimizi yineliyoruz. HAK-İŞ olarak baştan itibaren ülkemizin yaşadığı zorlukları biliyoruz. Ekonomik sıkıntıların farkındayız. Türkiye'nin içeriden ve dışarıdan kuşatıldığının bilincindeyiz. Bize yönelik içeride ve dışarıda yapılmış bir kısım oyun ve komploların farkındayız."

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2019, 20:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatancı
Vatancı - 4 ay Önce

Sendikalar millete kumpas kurdurdunuz.sürekli işçi diye kadroya aldırdınız. Yemek parası yok yol parası yok. Yol ve yemeği çıkınca 1800 TL ye çalışıyoruz. Bunları görmezden gelmek sizleri kurtarmaz. Halen yemek parası verecekler. Enflasyon farkı yok. Bir defa nasıl çalışıyorsunuz diye halimizi soran yok. Sendika falan hikaye. Bu sorunları halledemicekseniz yapmayın bu işleri. Kandırmayın milleti ekmek derdine düşmüş insanlardan elinizi ayağınızı çekin.

Yibo
Yibo - 4 ay Önce

Gadrodan once yuzde otozlu calisiyordum gadroya gectik bu hakkim kayboldu ben ustayim yanimdakiler simdi benden fazla aliyor adelet bunun neredesinde usdelik 2 ayda cikis bu nasil gadro oyle bir kazik atinizki bizlerre helal olsun sizlere

SEMİHA AYDIN
SEMİHA AYDIN - 4 ay Önce

Merhaba.Bir an önce haklarimiza kavusalim, moral ve motivasyonumuzu toparlayıp, bütün tehlikelere ve oyunlara karşı hep birlikte savasalim.Artik şu kuruluşlardaki sorunlar , mobingler, hakaretler, hak yemeler son bulsun.Artik eşitlik sağlansın istiyoruz. Tüm mucadeleniz için teşekkür ederim. Eğer bu şartlarda devam edilirse sıkıntımız her geçen gün artıyor olacak.Allahim korusun.Samsun çocuk destek merkezi müdürlüğü.

Kitler unutuldu d. H. M. İ
Kitler unutuldu d. H. M. İ - 4 ay Önce

Sözz verdiniz kitlere kadro diye vermediniz özellikle sendika başkanlarına sesleniyorum kadro alanları deil kit taşeronları yani kadro alamamış olanları kadro mücadelesi verin artık yeter

Erol
Erol - 4 ay Önce

Şimdi önce meclisteki seçilmişler kendilerine bi gelmeliler vatandaşın aldığı üç kuruş paraya değil siyasiler fedakarlık yapsınlar vatandaş sadece boğazı için aldığı para üzerinde ameliyatları bırakın artık.

Yalçın
Yalçın - 4 ay Önce

Allah bizi sizin elinizden biran önce kurtarsın

Muhammet
Muhammet - 4 ay Önce

696 sürekli işçiler için toplu sözleşme haklarımızı nakil haklarımızı istiyoruz duyun sesimizi artik

Mustafakemal Numanoglu
Mustafakemal Numanoglu - 4 ay Önce

Kadroyu hak edenlere vermeyip 1gun çalışana verdiniz bide hak hukuktan bahsediyorsunuz yapmış olduğunuz haksızlık ta bogulsunuz inşAllah özelliklede sarieroglu