Taşerondan Sürekli İşçi Kadrosuna Geçen İşçiler Memur Olabilsin Teklifi TBMM'de

696 Sayılı KHK ile taşeron'dan sürekli işçi kadrosuna geçen işçiler için TBMM'ye teklif verildi. Verilen teklife göre; sürekli işçilerin memur kadrolarına atanma hakkının getirilmesi yönünde çalışma istendi.

Taşerondan Sürekli İşçi Kadrosuna Geçen İşçiler Memur Olabilsin Teklifi TBMM'de

MHP Ankara Milletvekili Erkah Haberal TBMM'ye işçiler ve taşeron çalışanları için teklif verdi. Verilen teklifte işçi ve taşeron olarak çalışanların memur olarak bulunduğu kadroya atanma hakkının getirilmesi istendi.

Teklif yasalaşırsa taşeron olarak çalışanların ve sürekli işçi kadrosuna geçen işçilerin memur kadrolarına atanmanın yolu açılacak.

Daha önce kamu personeline 3600 ek gösterge verilmesi ve EYT bekleyen işçiler için teklif veren MHP Ankara Milletvekili Erkah Haberal, daha öncede benzer teklifler sunmuştu.

Haberal TBMM Başkanlığı'na bir dilekçe yazarak tekliflerin yenilenmesini istedi. Teklifin yenilenmesinin istenmesinden sonra kamuda çalışan işçilerin tekrardan umutlanmasına sebep oldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 14:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Asıl İş
Asıl İş - 4 ay Önce

Bence olmalı ben memuru geçtim bir mühendis bir hoca işi yapmaya başladım ve yarı maaşlarını alıyorum diğer tarafda adam sadece internet e giriyor dedikodu yapır en siyasetci gibi konuşuyor mesai dolduruyor ben gece bayram seyran ne sıkıntı olsa aranıyorum geliyorum izin bile 1 hafta diyorumm yoook olmaz işler sarkar 2 gün yeter diyor madem asıl işi ben yapıyorum o zaman hakkımı isterim not (2 üniversite mezunu)

üniversiteli işçi
üniversiteli işçi - 4 ay Önce

Bu haberin ayrıntılarını merak ediyoruz. Kimler memur olacak? işçiler için bir çerçeve çizilecek mi?Bu kanun teklifi TBMM sayfasında gözükmüyor. Lütfen biraz ayrıntı verebilir misiniz.
Biz üniversite mezunu işçiler yıllardır bunu bekliyoruz. Umudumuz kursağımızda kalmasın. Ayrıca ayrımsız tüm üniversite mezunu daimi işçilere memur kadrosu verilmelidir.