Taşerondan kadroya geçen çalışanlara ve kamuya Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyesi

Taşerondan kadroya geçen çalışanlara ve Kamu çalışanlarına Ramazan Bayramı öncesi ikramiye verilecek? Çalışan ve işçilerin alacak ikramiyeleri ne kadar olacak? İkramiyeden kimler yararlanabilecek? Detaylar haberimizde bulabilirsiniz...

Taşerondan kadroya geçen çalışanlara ve kamuya Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyesi

Ödeme Ramazan Bayramı öncesi yapılacak

Taşerondan kadroya geçen sürekli işçiler ve kamu işçileri için ödenecek olan ilave tediye yani ikramiye tarihleri ocak ayında açıklanmıştı. İlave tediyede ikinci ödeme Ramazan Bayramı öncesi yapılacak. Ayrıca 4/D’li sürekli işçilere bayram öncesi 75 lira bayram harçlığı verilecek.

PEKİ KİMLER FAYDALANAMAYACAK?

Kamuda çalışan işçilerin merakla beklediği ilave tediyelere ilişkin kararname ResmiGazete’nin 30 Ocak tarihli sayısında yayımlanmıştı. 6772 sayılı Kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere 2019 yılına ait ilave tediye ödemesinin ilk ödemesi 31 Ocak 2019’da yapılmıştı. 2 Nisan 2018’de taşeron şirketlerden genel idarelerde kadroya geçen 4/D’li sürekli işçiler de ilave tediyeden faydalanabilirken belediye şirketlerine geçiş yapan işçiler ilave tediye alamıyorlar.

NE KADAR İKRAMİYE VERİLECEK?
4/D sürekli işçi kadrosuna geçen işçilere toplu iş sözleşmesi hükümlerine göre yılda 10 günlük ikramiye veriliyor. 5 günlük ücret tutarındaki ilk ikramiye ödemesini ocakta yapılmıştı. Geri kalan tutar ise temmuz ayı içinde yapılacak. Diğer yandan toplu iş sözleşmesi hükümlerine göre taşeron şirketlerden kadroya geçen işçilere Ramazan ve Kurban Bayramlarından bir hafta önce 75 lira bayram harçlığı verilecek.

İKRAMİYENİN VERİLECEĞİ TARİH NEZAMAN?
İlave tediyenin, ikinci yarısı 31 Mayıs’ta ödenecek. Ramazan Bayramı ise 3 Haziran Salı günü başlıyor. Böylelikle kamu işçileri bayram öncesi ilave tediyelerini almış olacaklar. 4/D’liler bu ikramiyeden yararlanırken, KHK ile belediye şirketlerine geçen işçiler için ise ilave tediye ödemesi yapılmıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 10:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
hicret Hilal
hicret Hilal - 1 ay Önce

Boşverin 75 tl bayram ikramiyesini Ocak ayında herkese verip sadece khk ile kadroya geçenlere vermediğini enflasyon farkını verin yeter