Taşerona Eylül Ayında Eğitim Ödemesi: Rakamlar Açıklandı

Taşeron işçilere Eylül ayına eğitim yardımı adı altında para verilecek. İkramiye miktarları hakkında açıklama geldi. İşte son bilgiler.

Taşerona Eylül Ayında Eğitim Ödemesi: Rakamlar Açıklandı

2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2019 günü başlıyor. Okulların açılmasına kısa süre kala kadroya geçen taşeron işçilerine okul yardımı yapılacağı bildirildi. Eitim yardımı adı altında verilecek ödemeler Eylül ayında işçilerin hesaplarına yatırılacak. 

Çocukları okula giden işçilere eğitim yardımı adı altında ücret verilmektedir. Üç çocukla sınırluı olmak üzere her bir çocuk için her ay 25 TL 'lik bir ödeme yapılır. 

İşçilere verilcek eğitim yardımı ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

İşveren , işçinin öğrenimdeki her çocuğu için belge getimek şartı ile yılda bir defa ödeme yapar. Eylül ayında yapılacak ödeme miktarı şu şekilde;

  • İlkokul için 100 TL,
  • Orta okullar için 110 TL,
  • Lise ve dengi okul mezunları için 120 TL,
  • Yüksek okul ve üniversite okuyan çocuğu olan işçiler için ise 140 TL.

Yukarıda yazan tutarlar kadar işçilere eğitim yardımı yapılacak. 

İKRAMİYE ÖDEMESİ EKİM AYINDA HESAPTA

Taşeron işçi iken belediye şirketi bünyesinde kamu işçiliğine geçen işçilere , ilk 5 günlük ödeme Nisan ayında yapılmıştı. İkinci 5 günlük ödeme ise Ekim ayında hesaplara yatacak. 4/D 'li işçiler , toplu sözleşme hükümlerinde yer alan 10 günlük ikramiye ödemelerini Ocak ve Temmuz aylarında aldı. 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 08:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan ŞİŞMAN
Ramazan ŞİŞMAN - 12 ay Önce

Gerçekten müthiş bir yardım..Biz bu paralarla çocuklarımızı heralde 2-3 sene okuturuz.Bence 2-3 senede bir versinler bu parayı.Dalga geçer gibi para veriyorlar arkadaş...Birde güya kadroluyuz başlık hala taşeron..Adamların kafasında hep taşeronuz ameleyiz...

FİKRET KÖKÇÜ
FİKRET KÖKÇÜ - 12 ay Önce

Hala mı taşeron? Basın bile kabullenememiş daha kadro almamızı.Tebrikler