Taşeron İşçilerinin TİS ve Enfalsyon farkı Talepleri Erdoğan'ın Masasında

696 KHK ile kadroya geçen taşeron işçiler ile ilgili bomba iddia. İddiaya göre taşeron işçilerinin TİS ve Enflasyon farkı talepleri ile ilgili bir dosyanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletildiği belirtildi.

Taşeron İşçilerinin TİS ve Enfalsyon farkı Talepleri Erdoğan'ın Masasında

Kamubulteni.com'un haberine göre; 696 Sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçen sürekli işçilerin durumları ve talepleri ile ilgili bir dosyanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulduğu öğrenildi.

2017 yılında KHK ile taşerondan sürekli işçi kadrosuna geçen işçiler enflasyon farkından ve 2019 yılında yapılacak olan TİS'den mahrum bırakılmışlardı. Geçinmekte zorluk yaşadıklarını ve aldıkları maaşın yetmediğini dile getiren taşeron işçiler bütün platformlarda sıkıntılarını paylaşmışlardı.

TBMM kürsülerinde sıklıkla gündem olan konu ile ilgili talep dosyasının hazırlandığı ve dosyanın değerlendirilmek üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletildiği iddia edildi. 2020 yılında yapılacak olan TİS'inde söz konusu dosyanın içinde yer aldığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre Erdoğan'a iletilen dosyanın incelendiği ve bugün yapılacak olan toplantıda gündeme geleceği belirtildi. 

SÜREKLİ İŞÇİLER ENFLASYON FARKI İSTİYOR

Bu yıl enflasyon farkına yeni düşen sürekli işçilerin maaşları ciddi anlamda geçim sıkıntısı yaşatmaya devam ediyor. İşçiler enflasyon oranında maaşlarına zam getirilmesini talep ediyorlar.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 16:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuri Burhan Arat
Nuri Burhan Arat - 4 ay Önce

Biz bu durumda mağduruz benim 3 tane çocuğum var kiradayım 2 ay bana çok sıkıntılar yalayacağız Allah rızası için bize yardımcı olun