Sürekli İşçilerin 5 Günlük Tediyeleri Ekim Ayında Ödenecek

696 KHK ile taşerondan kadroya geçen sürekli işçiler için ikramiye ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. 5 günlük tediye ikramiye ödemeleri için Ekim ayındaki ödeme ne kadar yapılacak? İşte detaylar...

Sürekli İşçilerin 5 Günlük Tediyeleri Ekim Ayında Ödenecek

Toplu İş Sözleşmesi gereği taşeron şirketlerinde görev yapmakta iken 4-D sürekli işçi kadrosuna geçen işçilerin ikramiye ödemeleri Ekim ayında gerçekleştirilecektir.

SÜREKLİ İŞÇİLERE İKRAMİYE MÜJDESİ 

2019 yılı Nisana yılında gerçekleştirilen ikramiye ödemelerini alan 4-D sürekli işçi statüsündeki işçiler için bir müjde daha gelerek diğer taksitler için bu ay içerisinde hesaplarına maaşları oranında 5 günlük ilave ikramiyelerin ödemeleri yapılacak.

2019 yılı son ikramiye ödemeleri ise Aralık ayında gerçekleştirilecek. Bu ödemeler için net tarih 13 Aralık 2019 olarak belirlendi. Gelir vergisi kesintisi yüzde 20 oranında yapılıyor. Damga vergisi yanı sıra diğer kesintilerde yüzde on beş oranında sigorta primi kesintisi gerçekleştiriliyor.

Brüt maaşlarını asgari ücret düzeyinde olan işçiler için 5 günlük ikramiye oranı 286 TL olacak. bunun yanı sıra 4 bin 500 TL maaş alan işçilerin ikramiye tutarı 504 TL olacaktır. Sürekli işçi olarak çalışanların ikramiyeleri maaşları oranında olacak. 

Daha sonra ise hesaplamaların yapılarak personellerin hesaplarına yatırılması bekleniyor. Diğer yandan geçtiğimiz aylarda işçilerin eğitimlerine devam eden öğrencileri için 100 ile 140 TL arasında gerçekleştirilecek. 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 13:44

Haber Kuşağı

YORUM EKLE