Son Dakika... Bakan Berat Albayrak'dan Kıdem Tazminatı Açıklaması

Bakan Albayrak ABD'ye yaptığı ziyaret sonrasında açıklamalarda bulundu. İstanbul seçimleri ve Kıdem tazminatı hakkında konuşan Albayrak; Enflasyon hedefinin altında kalacağız dedi.

Son Dakika... Bakan Berat Albayrak'dan Kıdem Tazminatı Açıklaması

ABD'de olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak önemli açıklamalrda bulundu.

ENFLASYON HEDEFİN ALTINDA KALACAK

"Zor bir dönemi minimum hasarla atlattık" diyen, en kötü dönemin geride kaldığını vurgulayan Albayrak, yıl sonu enflasyonunun, yüzde 15,9 oranındaki hedefin altında kalacağını belirtti.

İSTANBUL SEÇİMLERİ PİYASA TARAFINDAN SATIN ALINDI

Albayrak, görüşmelerinde İstanbul seçimleriyle ilgili sorularla karşılaşıp karşılaşmadığına yönelik sorular karşısında, resmi görüşmelerde konunun gündeme gelmediğini belirtti. Bazı yatırımcıların bu konuda sorular sorduğunu anlatan Albayrak, "İstanbul seçimleri ne olursa olsun piyasa tarafından satın alındı“ dedi.

SEÇİMİN TEKRARI YATIRIMLAR İÇİN FARK YARATMAZ

Albayrak, "Seçim tekrarlanırsa yatırımcı tepkisi ne olur?" sorusuna, "Yatırımların artması veya kesilmesi açısından bir fark yaratmaz" yanıtını verdi.

İstanbul seçimleriyle ilgili spekülatif yorumlar olduğuna dikkat çeken Albayrak, "Kaybederse vermeyecek deniyor. Ankara'yı kim kazandı ve şu an kim yönetiyor. Vermediler mi" diye konuştu.

KIDEM TAZMİNATI

"Verilen mesajların doğru okunması lazım. Tüm paydaşların mutabakatıyla bir süreç işleyecek. Daha ortada bir şey yok. Kıdem tazminatı çok sorunlu bir alan. İşçi, işveren, sendika mutsuz. Öyle bir formül üreteceğiz ki tüm paydaşlar mutlu olacak. Sabırlı olalım. Tüm paydaşlarla adım atılacak."

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 18:52
YORUM EKLE