PTT'den Emekli Maaşı Alanlar Dikkat!

PTT'den maaş alan 65 yaş üstü emekliler isterlerse maaşlarını evlerinden alabilecek.

PTT'den Emekli Maaşı Alanlar Dikkat!

PTT AŞ, ülkemizde görülen ve pandemi haline dönüşen yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında, maaş müşterisi olan 65 yaş üstü emeklilerin istemeleri halinde maaşlarını evlerine kadar ulaştıracak.

PTT'den yapılan açıklamaya göre, Şirket Covid-9 virüs salgınına karşı bazı tedbirler aldı. Bu tedbirler kapsamında, PTT'den emekli maaşı alan 65 yaş üstü vatandaşlara maaş ödemeleri konusunda kolaylık sağlandı.

65 yaş üstü emekliler e-Devlet kapısından başvuru yaparak, hak ettikleri emekli maaşlarını evlerine isteyebilirler. Müşterilerin, e-Devlet'te bulunan "Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmetleri/Emeklilik Uygulamaları" başlığı altında, türüne göre "Emekli Banka" değişiklik sekmesinden "PTT Konutta Teslim" seçeneğini tercih etmeleri yeterli olacak.

SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ ATM'DEN VERİLECEK

Öte yandan, sosyal yardım ödemeleri alan müşteriler, Türkiye'nin dört bir yanında bulunan ve düzenli olarak dezenfekte edilen PTT ATM'leri ve kamu bankası ATM'lerinden işlemlerini kolayca gerçekleştirebilecek. Ayrıca, PTT Sosyal Kartı olmayan veya kayıp bildiriminde bulunan hak sahiplerine anında kart tahsisi yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 01:49
YORUM EKLE