PTT Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

Emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesi koronavirüs sebebi ile Nisan ayında ödeneceği duyurulmuştu. PTT'den emekli maaşı alan vatandaşlar ikramiyenin ne zaman verileceğini merak etmeye başladılar. Peki PTT emekli ikramiyesini ne zaman verecek?

PTT Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

Emekli bayram ikramiyeleri yatmaya başladı. Ramazan bayramı için emekli ikramiyeleri, 76 yaş ve üzeri için evlerinde ödenecek. 65 yaş ve üstü vatandaşlara ise talep etmeleri halinde ikramiyeler evlerinde ödemesi yapılacak. Ramazan bayramı öncesi evlerinde bulunan emeklilerin ihtiyaçlarının giderilmesi için ödenecek emekli bayram ikramiyesi tarihleri de belli oldu. Emekli bayram ikramiyesi ne kadar?

PTT EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Ramazan bayramından önce verilmesi planlanan emekli bayram ikramiyeleri, koronavirüs sebebi ile daha erken bir tarihe çekilmişti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un da açıklamalarına göre, SSK'lılar 7-10 Nisan tarihleri arasında, Bağ-Kur'lular ve Emekli Sandığı Emeklileri de 11 Nisan'da bayram ikramiyelerini alabilecekler. Buna göre ikramiyeler 4A (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre emekli aylığının alındığı ödeme günü;

* 17, 18, 19 Nisan olanlar için 7 Nisan,

* 20, 21, 22 Nisan olanlar için 8 Nisan,

* 23, 24 Nisan olanlar için 9 Nisan,

* 25, 26 Nisan olanlar için 10 Nisan'da,

4B (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara 11 Nisan'da aylık aldıkları Banka/ PTT şubelerine yatacak.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NASIL ALINACAK?

PTT'lerin geçici süre kapatılması ile birlikte emekli ikramiyelerinin nasıl alınacağı da merak konusu oldu. Ancak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın açıklamalarına göre Ramazan Bayramı ikramiyeleri banka ve PTT şubelerine yatırılacak. Emekli ikramiyelerini almak isteyen fakat sokağa çıkması yasak olan 76 yaş ve üzeri vatandaşların evlerinden ödeme yapılacak. 65 yaş üstü emekli ikramiyesi alacak vatandaşlar, ikramiyelerini bir yakınlarına çektirebilecek. Maaşı çektiremeyecekler ise polis veya jandarmadan yardım isteyebilecekler. Talep olması durumunda ise 65 yaş ve üstü için de bu durum geçerli olacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 10:19
YORUM EKLE