Otel Fiyatlarında Ciddi Artış Yaşanıyor!

Otel Fiyatlarında Ciddi Artış Yaşanıyor!

Jolly Tur Yurtiçi Turizm Müdürü Tarık Öztürk, son dönemde otel fiyatlarında %100 oranını dahi aşan artışlar olduğuna değinerek bununla ilgili vatandaşların geç kalması durumunda cebinin daha fazla yanabilecek olduğu uyarısında bulundu. Vatandaşların tatil rezervasyonlarını erkenden yapmaları uyarısında bulunan yöneticiler, erken tatil rezervasyonu yapanların daha kısa sürede daha az para ödeyecek olduğunu, geç rezervasyon yapanların ise daha uzun süreçte daha fazla para ödemek zorunda kalacak olduklarını açıkladı.

Jolly Tur Yurtiçi Turizm Müdürü Tarık Öztürk“Yurtiçi erken rezervasyon istatistiklerimiz geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 100’lük artışı ortaya koyuyor. Tüm Türkiye’de anlaşmalı olduğumuz yüzlerce otel ile geniş bir ağa sahip olmamız sayesinde fiyat artışlarından minimum etkilenecek özel paketler oluşturduk. Yurtdışından gelen misafirlerin özellikle bu sene Ege ve Akdeniz’e rağbet göstermesiyle; erken rezervasyon kampanyasından yararlananların yoğun talepleri ile otellerdeki doluluk oranları oldukça yüksek seyrediyor.” dedi.

Vatandaşlar Hemen Almalı


Tatil rezervasyonlarının erken belirlenerek hemen alınması yönünde uyarılar yapan yetkililer, kısa süre içerisinde yurtdışından çok daha fazla talep gelmeye başlayacak olduğunu, bunun ise tatil ve otel fiyatlarını çok daha fazla derinden etkileyecek olduğu uyarısında bulundu.
Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 14:14
YORUM EKLE