Milyonlarca kişiye müjde! Devletten para desteği!

Devletten milyonlarca kişiye destek. Devlet tarafından yapılan sosyal yardımlar ihtiyacı olan vatandaşlara ödeniyor. Peki Devlet tarafından yapılan bu destekler neler? hepsi haberimizde...

Milyonlarca kişiye müjde! Devletten para desteği!

2019 yılında ihtiyacı olan asker ailelerine yapılan yardımlar 500 milyon lirayı geçti. Toplamda 253 bin 639 asker ailesine yardım yapıldı.

Eşi vefat etmiş dul kadınlara da devlet yardım elini uzatıyor. İşte devlet tarafından yapılan yardımlar..

ASKER AİLELERİNE YAPILAN YARDIMI KİMLER ALABİLİR?

Askerde olan kişi evli ise eşi değil ise anne yada babası alabilir. 

Yardımı almak için nüfus cüzdanı ile yaşadıkları il yada ilçelerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na giderek başvurabilirler.

Yardımı almaları için kişi başına aylık gelirin 701 lirayı geçmemesi gerekiyor. Haneye giren para kişi sayısına bölündüğünde bu tutarın altındaysa o aileye muhtaç asker aylığı bağlanıyor.

ASKER AİLELERİNE YARDIM NE ZAMANA KADAR ÖDENİYOR?

Aylık 275 lirayı bulan yardım 2 ayda bir 550 lira olarak PTT hesaplarına yatırılıyor.

2022 Engelli ve Yaşlı Aylığı alan yararlanabilir mi? Vakıf Mütevelli Heyeti tarafından muhtaçlık kararı vermesi şartıyla faydalanabilir.

EŞİ VEFAT EDEN KADINA 550 TL

Kadınların yoksulluktan daha çok etkilenmesi nedeniyle oluşturulan ‘Eşi Vefat Eden Kadınlara Yönelik Yardım Programı’ devam ediyor.

Başvuru nereye? Eşi vefat eden kadınlar ikametgahlarının olduğu il/ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakfı’na (kaymakamlık içinde bulunuyor) başvuru yapınca süreç başlıyor.

Ödeme ne kadar? Aylık 275 lira. İki ayda bir 550 lira olarak yatırılır. Gelirimin artması yardıma engel mi? Evet. Hanedeki kişi başına aylık geliri 701 liranın üzerine çıkarsa ödeme kesilir.

65 yaş aylığı alıyorum. Dul maaşı alabilir miyim? Hayır alamazsınız, ikisinden birini tercih edeceksiniz.

Ödeme nereden yapılır? Para PTT’den alınıyor. Sosyal Yardım Kartı’yla ATM’lerden çekim yapılabiliyor.

Posta

Haberkusagi.net

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2020, 23:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayram
Bayram - 2 hafta Önce

Nakit yardimi