Milletvekili Dursun Ataş Taşerondan Kadroya Geçen İşçilerin Maaş Meselesini TBMM'ye taşıdı!

Taşerondan kadroya geçen işçilerin sorunları TBMM'de. İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, 'Vatandaşımız bugün ekonomik krizi derinden hissetmekte, işçiye verilen zamlar iki yıldır enflasyonun çok altında kalmıştır.' ifadelerini kullandı.

Milletvekili Dursun Ataş Taşerondan Kadroya Geçen İşçilerin Maaş Meselesini TBMM'ye taşıdı!

Kamu kurumlarında taşeronda çalışırken 4D sürekli işçi kadrolarına alınan binlerce taşeronun geçim sorunlarının olduğunu vurgulayan Milletvekili Dursun Ataş, asgari ücretlilere ve kamuda çalışan işçilere 2019'da yüzde 26, 2020'de yüzde 15 zam yapıldığını fakat taşerondan 4D sürekli işçi kadrolarına geçenlere 4+4 olmak üzere yüzde 8 zam yapıldığını belirtti.

"Asgari ücrete ve kamu işçilerine 2019 senesinde yüzde 26, 2020 senesinde yüzde 15 zam yapılırken, bu işçilerimize sadece yüzde 8 zam yapılmıştır"

Dursun Ataş, "Kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron yöntemiyle çalışan 900 bin işçi 2017 senesinde yayınlanan kararnameyle devlet kadrolarına veya kamu kuruluşlarına ait şirketlere işçi statüsünde geçiş yaptı. Geçiş yapan işçilerin ücretleri 31/12/2020 tarihine kadar altı ayda bir yüzde 4 zam gelecek şekilde düzenlendi. Vatandaşımız bugün ekonomik krizi derinden hissetmekte. Bu zamlar iki yıldır enflasyonun çok altında kalmıştır. Asgari ücrete ve kamu işçilerine 2019 senesinde yüzde 26, 2020 senesinde yüzde 15 zam yapılırken, bu işçilerimize sadece yüzde 8 zam yapılmıştır. Bu bilgiler ışığında, kamu kuruluşlarına ve bu kamu şirketlerine geçen işçilerimizi ekonomik krize ve enflasyona karşı koruma adına yapılan düzenlemelerin tekrar gözden geçirilerek, işçilerimizin hak ettikleri ücret artışlarının yapılması gerekmektedir." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 11:52
YORUM EKLE