Memur-Sen'den 3600 Ek Gösterge, Yardımcı Hizmetler ve Gelir Vergisi Hakkında Açıklama!

İstanbul Küçükçekmece'de iftar programına katılan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın 3600 ek gösterge, yardımcı hizmetler ve gelir vergisi hakkında açıklamalarda bulundu.

Memur-Sen'den 3600 Ek Gösterge, Yardımcı Hizmetler ve Gelir Vergisi Hakkında Açıklama!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçık İstanbul Küçükçekmece'de katıldığı bir iftar programında konuştu. 

Sendikacılıkla sendikal tarihte farklı bir parantez açıktık diyen Yalçın;"Gerçekleştirdiğimiz akademik ve erdemli sendikacılıkla sendikal tarihe farklı bir parantez açtık. Kuruluş ilkelerimizden asla taviz vermedik ve çalışmalarımızı ilk günkü şevkle sürdürdük.

Türkiye’de sendikacılığın kirli fotoğraflarla tanımlanma geleneğine son verdik, sendikacılıkta çığır açtık ve nitelikli dokunuşlarla insanı ve emeğini merkeze aldık." ifadelerini kullandı.

3600 EK GÖSTERGE

3600 ek gösterge vaadini adım adım takip ediyoruz diyen Ali Yalçın; "3600 ek gösterge vaadini adım adım takip ediyor ve biran önce hayata geçirilmesi için gayret gösteriyoruz. Sözleşmeli arkadaşlarımızın eş ve iş konusunda tercihe zorlandığını görüyoruz. Mevzuattan kaynaklı yaşadıkları zorluklar var. Bunu ortadan kaldırmak için örgütlü gücümüzle gayret gösteriyoruz." dedi.

Ali Yalçın; "Yardımcı hizmetler sınıfındaki arkadaşlarımızın genel idari hizmetler sınıfına geçişi için gayretlerimiz devam edecek."

GELİR VERGİSİ

"4688 sayılı yasayla ilgili bir takım sorunlar var. Gelir vergisi sorunu var. Vergi matrahlarının aynı oranda yükseltilmemesi gibi sorunlar var.

Tüm bunların çözümünü biz kamu görevlilerinin temsilcisi konumundaki Memur-Sen olarak elimizden geleni yapacağız"

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 08:19
YORUM EKLE