Kocaeli Belediyesi su zammını iptal etti

Yeni yılda yapılması planlanan yüzde 23.5'luk zammı iptal eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "keşke suyu vatandaşlarımıza bedava verebilsek” ifadelerini kullandı.

Kocaeli Belediyesi su zammını iptal etti

Kocaeli Belediyesinin yeni yılda su için düşündüğü yüzde 23.5'luk zammı iptal ettiğini açıkladı. 

İSU Genel Müdürlüğü, her yılın başında suya TÜFE oranında zam yapmakta. Bu sene yapılacak zammı ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu iptal ettirdi. Zammın iptal edildiğini açıklayan Karaosmanoğlu, “imkanımız olsa bedava verebilsek daha iyi olacak” dedi.

Zam kararının iptal edilmesinin vatandaşa destek olmak istedikleri için yapıldığını açıklayan Karaosmanoğlu, "Zam yapmama kararlılığımız var. Her yıl enflasyon oranında zam yapıyorduk otomatik olarak. Bu yıl enflasyonla topyekün mücadele sadedinde biz de su fiyatlarına yeni bir zam yapmayalım düşüncesindeyiz. İlk 6 aylık bölümde yüzde 23.5 çıktı enflasyon oranı. Biz yüzde 23.5 zam yapmayarak dolayısıyla yüzde 23.5 indirim yapmış olacağız. Bizde hükumetimizin enflasyonla topyekün mücadele kervanına katılmış olacağız. En önemli giderlerden bir tanesi su. Memnuniyet var. İmkanımız olsa bedava verebilsek daha iyi olacak. Ama veremiyoruz. Bu sistemin işlemesi gerekir. Temel bir ihtiyaç olduğu için altında belin büküleceği bir fiyat olmamalı. Kaldı ki bizim su fiyatları, Türkiye ortalamasının çok altında” ifadelerine yer verdi. 

YORUM EKLE