Kısa Çalışma Ödeneği başvuruları Pazartesi günü başlıyor

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, kısa çalışma ödeneği başvurularının yarın başladığını açıkladı.

Kısa Çalışma Ödeneği başvuruları Pazartesi günü başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kısa çalışma ödeneği başvurularının yarından itibaren internet üzerinden başladığını ifade etti.

Bakan Selçuk, ülkemizde görülen COVID-19 virüsünden olumsuz etkilenen işverenlerin kısa çalışma uygulamasından yararlanabileceğini söyledi. Bu uygulamadan yararlanmak isteyen işverenlerin, İŞKUR İl Müdürlükleri ve Hizmet Merkezlerine özel olarak oluşturulan elektronik posta adresleri aracılığı ile gereken belgeleri göndermesiyle başvurlarını gerçekleştirecekler.

Başvuruyla ilgili açıklamanın www.iskur.gov.tr adresi üzerinden yayımlanacağını belirten Bakan Selçuk, “Kısa Çalışma Ödeneği’nin devreye alınması, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi”nde yer aldı. İŞKUR yönetim kurulumuz da süreci hızlandırmak adına başvuruların yapılabilmesi için bir karar aldı. Kısa çalışma ödemeleri, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığımızca yapılacak uygunluk tespitinin ardından gerçekleştirilecek.” dedi.

Bakan Selçuk açıklamasında ayrıca, başvuruların yapılması ve sonuçlandırılmasına ilişkin süreç hakkında İŞKUR internet sitesinde (www.iskur.gov.tr) detaylı duyurunun yapılacağını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 14:05
YORUM EKLE