Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan: 30 bin üyemiz istifa ettirildi.

Hak-İş Genel Başkanı Arslan, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra yönetim değişikliği yaşayan belediyelerde işten çıkarma ve sendikal baskılara tepki gösterdi.

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan: 30 bin üyemiz istifa ettirildi.

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, sendikal baskılara karşı tepki gösterdi. 31 Mart yerel seçimleri sonrasında üyelerine baskı yapıldığı ve sendikadan istifa ettirildiğini söyleyen Arslan, haksız yere işten çıkarılan üyelerinin tekrar işlerine dönmeleri için büyük bir mücadele verdiklerini kaydetti.

ONURLU MÜCADELELERİNİ TAKDİR EDİYORUM

CHP ve HDP'li belediyelerde yaklaşık 30 bin üyelenin istifa ettirildiğini ifade eden Arslan, "Ben bu arkadaşlarımızın mücadelesini takdir etmek, arkadaşlarımızla beraber olmak için 2020 yılına Şırnak'ta girdim. Arkadaşlarımız bütün tehditlere rağmen 8 aydır azim ve kararlılıkla burada mücadelelerini sürdürüyorlar. Onların bu onurlu mücadelelerini kutluyorum. Aynı zamanda Cizre'de işten atılan arkadaşlarımız için de mücadelemizi devam ettiriyoruz" ifadelerini kullandı.

HAK-İŞ, BARIŞIN VE KARDEŞLİĞİN TEMSİLCİSİDİR

Bölgede Hak-İş'ten büyük beklentilerin olduğunu söyleyen Arslan, "Yeni dönemde daha iyi hizmetler yapacağız. Arkadaşlarımızın ekonomik ve sosyal haklarını daha ileriye taşımak için elimizden geleni yapacağız. Sendikacılığı yaparken bölge halkıyla dayanışmamızı artıracağız. Terörizm nereden gelirse gelsin sadece acı gözyaşı ve kan getirir. Biz buna karşı direneceğiz. Siyasal mücadelesini herkes sonuna kadar yapmalı, teröre asla izin vermemelidir. Terörizmin her türlü yöntemine, farklı isimler altında yaptığı teröre asla izin vermeyeceğiz ve karşı duracağız. Barışı, kardeşliği ve dostluğu ikame etmek, hep birlikte bu ülkede barış içerisinde yaşamak için birbirimizle dayanışma içerisinde olacağız. Ülkemize ve geleceğimize yönelik tehditleri hep birlikte ortadan kaldıracağız. Hak-İş burada bunların temsilcisidir" şeklinde konuştu.

Memurlarnet / Ahmet Sesli

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2020, 09:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meral yücel
Meral yücel - 8 ay Önce

İşinin hakkını savunurken koltuklarındankorkanlar öbür dünyada nasıl kendinizi savunacaksınız işi yapan işciler adam yerine koyulmayan gene işçiler Rabbim mazlumun yanındadır sendikalara asla güvenim yokkk

Özkan çevik
Özkan çevik - 8 ay Önce

Ettirilmemiş sen işini yapmadığın için insanlar çıkış yolu arıyor diğerlerinin de sizden pek farkı yokta biz taşerpndan kadroya geçenler bir umut işte biraz düşünün işçinizin hangi hakkını savundunuz ne kazandırdınız taşeron da aldığımız maaşı arar hale getirdiniz

ahmet vurgun
ahmet vurgun - 8 ay Önce

ne hak iş nede bi başka sendika hepiniz ahirete göçeceksiniz sultan süleyman a kalmayan dünya sizemi kalacak sanırsınız be ıslak beyinliler diyorum beyni sulanan insan koltukta oturmamalı bu koltuk araba koltuğu dahil kimin kimde ne hakkı varsa 7 günde dünyayı yaradan tek bi (ALLAH)C.C var.elbet sizede hesap soracak.ben hakkımı kimseye helal etmiyorum.zehir zıkkım olsun inşAllah.