Gram Altın Yeni Rekorunu Kırdı

Gram Altın Yeni Rekorunu Kırdı

Gram altında yeniden rekor kırıldı.


Tarihin en yüksek seviyesine çıkan gram altın fiyatlarının son dönemde yükseldiği en yüksek fiyat ise bugün itibari ile 165.5 lira olarak tarihe geçti. Dövizde yaşanan yükseliş ile beraber olarak artış göstermeye devam eden gram altın fiyatlarının yaşanan zamlar dolayısı ile vatandaşları mağdur etmeye devam ettiği belirtildi.

Kapalı Çarşı sarrafları satışlardan yabancılar tarafından alımlar olmasa memnun olmadıklarını belirtirken, Türk vatandaşlarının son dönemde altına ilgi gösterdiğini ancak sadece deneyip çıktıklarını belirtti. Türkiye'de dolar, euro, yakıt ve altın fiyatlarının son 1 aydır tavan noktaya varmış olmasından dolayı vatandaşların nakit parasının değerinin kaybı sonucunda alım gücü daha da fazla zorlaştı.

Tarihi Rekor Bu Sene Kırıldı


Tarihi rekorunu kıran gram altının gelecek günlerde daha fazla artmasına ise kesin gözüyle bakan yatırımcılar olduğu gibi, gram altının fiyatının bu seviyenin üzerine çıkmasını beklemediğini belirten kuyumcu ve yatırımcılarda mevcut. Gram altına gelen her zam bilezik ve diğer değerli taşların fiyatını da derinden etkiliyor ve fiyat artışlarına sebep oluyor.
Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2018, 20:53
YORUM EKLE