Emekliye Bankalardan 1100 TL Promosyon! Emeklilere Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Veriyor!

Emekliler için promosyon ödemesi yapan bankalar, emekli maaş müşterileri bankalarına çekebilmek için promosyon ödemesi yapıyor. Bankaların emeklilere vaad ettiği rakamlar 1100 TL'yi buluyor. Emekliler promosyonu en yüksek veren bankaları araştırmaya başladı. Özel bankalar devlet bankalarından müşteri çekebilmek için promosyon ücretlerini yüksek seviyelere çıkarmış durumdalar. Peki emeklilere en yüksek promosyonu veren bankalar hangileri? Detaylar Haberimizde..

Emekliye Bankalardan 1100 TL Promosyon! Emeklilere Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Veriyor!

EMEKLİ PROMOSYONU NEDİR?

Emekli olan vatandaşlara maaş veren bankaların emekli müşterilerine sunduğu belli bir zaman içerisinde ödenen ek ücrettir.

PROMOSYON MAAŞA GÖRE DEĞİŞİYOR

Yüksek emekli aylığı alan vatandaşlar yüksek promosyon alıyor. Düşük maaşa bankalar düşük promosyon ödüyor. 2020 yılında tüm bankaların maaş ödemelerine göre vereceği promosyon zirvede TEB var!

EN YÜKSEK ÖDEMEYİ TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI'NDA

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) 1000 TL emekli promosyonu ve 100 TL arkadaşını getir kampanyasıyla 1100 TL ödeme yapıyor. En fazla 10 arkadaşınızı getirerek 1000 TL ek gelir görünse de bu rakam oldukça zor. Bu sebeple 1 arkadaş ve 1000 TL ödemesi 1100 TL TEB zirvede yer alıyor.

1100 TL'YE KADAR YÜKSELDİ

Tüm bankalar 2020 yılı emekli maaşı promosyonları sürüyor. Bir çok banka 300 TL olan ödemeleri 500 TL'ye, en fazla 1100 TL promosyon ödemesi alabiliyor. Peki 2020 yılında 1100 TL promosyon veren banka hangisi? 2020 emekli promosyon ücretleri sizlerle.

Ziraat Bankası 2020 Emekli promosyonu ne kadar?

Ziraat Bankası 2020 yılında emekli promosyonu en yüksek veren bankalar arasında. 3 yıllığına maaşını verenlere 1100 TL kadar ödeme yapıyor. En yüksek Emekli promosyonu veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası ödemeleri şu şekilde;

En düşük maaşlı emekli maaşı 300 TL promosyon ödemesi

1000-2000 TL maaşa 375 TL promosyon

2000-3000 TL 450 TL promosyon

Ve Özel anlaşmalarla 1100 TL ödeme yapıyor.

Vakıfbank Emekli promosyonu ne kadar?

Vakıfbank Emekli promosyonu 2020 yılında 750 TL kadar çıkabiliyor. Ancak 1000 TL'ye 300 ve 2000 TL üzerine 450 TL promosyon ödemesi hiç bir anlaşma yapmadan alabilirsiniz.

Halk Bankası Emekli promosyonu 2020 ne kadar?

Halk Bankası Emekli maaşı tarifesi 1000 TL 300 TL ve 2000 TL 450 TL emekli promosyonu öder.

Garanti Bankası, Denizbank yukarıdaki bankalarla aynı şekilde emekli promosyonu ödüyor.

Emekliye Promosyon Ödeyecek Bankalar

SGK ile aralarından protokol imzalayan bankalardan yaklaşık 12 milyon emekliye ödenecek olan promosyonlarda belirli bir plana göre ödemeler yapılacak. SGK ile aralarında protokol imzalayan 16 banka başta Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, ING Bank, Akbank, Burgan Bank, Vakıf Bank, Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Şekerbank, Halkbank, Fibabank, Denizbank, ICBC Turkey ve PTT emekliye promosyon verecek.

ŞARTLAR NELER?

Ödemeler emekli aylığı hesaplarının bankalarda 3 yıl tutulması karşılığında verilecek ve başvurular bankalardan bizzat kabul edilecek. Öncelikle emekliler aylıklarını aldıkları bankalardan promosyon ödemesi verecek olan bankalardan herhangi birini seçebilecek ve tercihlerini kendi istedikleri bankalardan kullanabilecek yeter ki promosyon ödemesi yapacak olan bir bankadan alınmış olsun. Başvurular SGK ile anlaşmalı olan bankalara gidilerek yapılacak ve 3 yıl boyunca maaş alma sözünün verilmesi ve sözleşmenin imzalanmasının ardından belirlenen tarihlerde emeklilere tek seferde ödenecek. Bazı bankalar ise sadece ATM lerden promosyon başvurusunu kabul edecek.

Bankaların birçoğu emekli bankacılığı hizmetlerinden yararlandıracakları emeklilerden hesap işletim ücreti gibi maaş hesapları için ekstra bir ödeme talebinde bulunmayacak. Emekli aylığını ATM lerden tek seferde çeken emeklilerden ekstra bir ödeme alınmayacak.

En önemli şartlardan birisi de 3 yıl boyunca maaş almayı garanti eden emekliler bu yıl zarfında banka hesaplarını başka bir bankaya taşıyamayacak buda demek oluyor ki banka seçimleri ve promosyon kampanyaları başvuru yapmadan önce araştırılmalı ve en uygun olan banka tercih edilmelidir.

Emekli promosyon şartları arasında dikkat çeken bir diğer konu ise en az 2 adet otomatik ödeme talimatı ile promosyon ödemesinin yapılması. Banka ile çalışan emekliler diğer bankacılık hizmetlerinden ücretsiz yararlanırken, bankalar da emeklilerden bu süre içinde en az 2 faturasının kendi şubelerinden ödenmesinin garanti edilmesini talep etmektedir. Bu konuda da Bakanlık tarafından bu şartların esnetildiği açıklaması sabah saatlerinde geldi. Buna göre en az 2 adet otomatik ödeme talimatı şartının değiştirilerek bunun yerine promosyon alacak olan emekliler bankalardan kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı açtırması ve bunlardan ya kredili mevduat hesabı (KMH) ya da kredi kartı seçeneklerinden sadece birini seçebilecekleri açıklandı. Emekli emekli aylığı alan eşlerden her ikisi de emekli ise ve bankalardan promosyon anlaşması yapmak isterlerse sözleşme imzaladıkları bankaya sadece iki otomatik ödeme talimatı vermeleri yeterli olacak..

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 11:34

Haber Kuşağı

YORUM EKLE