Emeklilik prim günü dolanlar dikkat: Çalışmazsanız emekli maaşınız daha fazla oluyor!

Milyonlarca vatandaş emekli olmak için primlerini doldurmaya çalışıyorlar. Erken yaşlarda çalışmaya başlayan kişiler prim günlerini doldurdukları halde EYT sorunu yaşıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu emeklilik primini erken dolduran vatandaşlar için önemli açıklamada bulundu.

Emeklilik prim günü dolanlar dikkat: Çalışmazsanız emekli maaşınız daha fazla oluyor!

Türkiye'nin kanayan yarası olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) sorunu CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündemine geldi. 

DİKS sendikasının genel kurulunda konuşan Kılıçdaroğlu EYT açıklaması:

EMEKLİ MAAŞI DÜŞMEMESİ İÇİN MECBUREN İŞİ BIRAKIYORLAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "işçilerin prim ödeme gün sayısını doldurduktan sonra emekli maaşının düşmemesi için mecburen işi bırakıyorlar" dedi.

EMEKLİ MAAŞI ALMAK İSTEYENLER EVDE OTURURSA DAHA FAZLA EMEKLİ MAAŞI ALIYOR

Kılıçdaroğlu, "Şöyle bir reform yaptılar. Kaç sendikacı bunun farkında bilmiyorum. Kişi prim ödeme gün sayısını doldurunca işi bırakıyor. İşi olduğu halde bırakıyor. Çünkü çalışsa emekli aylığı düşüyor. Daha fazla çalışıyor, daha fazla prim ödüyor, daha az emekli aylığı alıyor. Ama çalışmasa, yaşı dolmayı evde beklese, yaşı dolduğunda daha fazla emekli aylığı alacak. Bu reform diye Türkiye'ye satıldı. Kaç işçi, kaç sendikacı bunun farkında." ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 23:06
YORUM EKLE