Emeklilere bin lira bayram ikramiyesi erken ödenecek!

Emekli vatandaşların merakla beklediği emekli bayram ikramiyesinde müjdeli haberi Bakan Selçuk verdi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Emeklilere, Ramazan Bayramı için mayıs ayında ödenmesi gereken bin liralık bayram ikramiyesini nisan ayında vereceğiz" dedi.

Emeklilere bin lira bayram ikramiyesi erken ödenecek!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, her yıl bin liralık Ramazan Bayramı ikramiyesinin bu yıl Nisan ayında verileceğini söyledi.

KORONAVİRÜS ETKİLERİ İLE MÜCADELE PAKETİ AÇIKLANDI

Bakan Selçuk, ülkemizde görülen koronavirüs etkileri ile mücadele paketi'nin geçtiğimiz hafta Cumhurbaşlanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandığını söyledi.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 1500 LİRAYA YÜKSELDİ

Paketin Türkiye'de tüm çalışma hayatını tüm taraflarının yanında emeklilere yönelik de maddeler olduğunu söyleyen Selçuk, paket kapsamında en düşük emekli maaşının 1500 lira olduğunu ifade etti.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NİSAN AYINDA ÖDENECEK

Yeni emekli aylıklarının nisan ayından itibaren ödemeyi planladıklarını belirten Selçuk, kamu bakalarınında 76 yaş üzeri emeklilere istemeleri halinde maaş ödemelerini evlerinde yapabileceklerini söyledi.

Emeklilere verilen dini bayramlarda bin liralık ikramiyeyi hatırlatan Bakan Selçuk, "Bu konuda önümüzdeki Ramazan Bayramı ile ilgili müjde niteliğinde bir karar aldık. Emeklilerimize, Ramazan Bayramı için mayıs ayında ödenmesi gereken bin liralık bayram ikramiyelerini nisan ayında vereceğiz." dedi.

Bakan Selçuk, bu süreci takip ederek ihtiyaç oldukça tüm kesimleri ilgilendiren tedbir ve destekler almaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 14:15
YORUM EKLE