Emekliler Avans Müjdesi! Emekliler 6972 TL 3 Maaş Avans Çekebilecek!

Emeklilere avans müjdesi. Nakit sıkıntısı yaşayan emekli vatandaşlar 3 maaş tutarında en az 6 bin 972 lira avans çekebilecek. Maaşı bağlanmayan yeni emeklilere sunulan 3 aylık avans imkanı artık mevcut emekliler için de sunulacak. Peki emekliler avanslarını nasıl çekecek?

Emekliler Avans Müjdesi! Emekliler 6972 TL 3 Maaş Avans Çekebilecek!

Emekli vatandaşların gözü kulağı emeklilik haberlerinde. Nakit sıkıntısı yaşayan emekli vatandaşlar 3 maaş tutarında en az 6 bin 972 lira avans çekebilecek. Maaşı bağlanmayan yeni emeklilere sunulan 3 aylık avans imkanı artık mevcut emekliler için de sunulacak. Peki emekliler avanslarını nasıl çekecek?

EMEKLİLERE AVANS MÜJDESİ

Emeklilik başvurusu yapanlara sunulan 3 maaş avans imkanı artık mevcut emeklilere de sunulacak. Emekli vatandaşlar 3 aylık maaşlarını avans olarak çekebilecek. Emekli vatandaşların 3 maaş avans çekmek istedikleri takdirde Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuru yapmaları gerekli.

Maaşı 90 gün içinde bağlanmayan yeni emekli vatandaşlar Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuru yaparak 3 aylık asgari maaşlarını 6 bin 972 lira olarak avans çekebiliyor. Mevcut emekli vatandaşlar ise, avans imkanını kendileri için de talep ediyor. Emekli vatandaşlar avans uygulamasının kendileri için hayat kurtarıcı olacağını söylüyor ve maaşlarından kesinti şeklinde ödemelerinin uygun olacağını söylüyor.

Peki sistem nasıl çalışıyor? 3 aylık maaşlarını avans olarak çeken emekliler bu parayı daha sonra maaşlarından 12, 24 ya da 36 taksitle geri olarak devlete ödeyecek.

Emekli vatandaşlar maaşları geçim dertlerinde seslerini duyurmaya çalışıyor. Nakit avans isteyen emekli vatandaşlar seslerini duyurmayı başardı. Sistem onaylanırsa mevcut emeklilerde 3 ay nakit avans çekebilecek.

GERİ ÖDEMELER MAAŞDAN TAKSİTLE

Örneğin; 3 aylık maaşı 4 bin 500 TL olan bir emekli çektiği avans sonrası ödemeyi daha sonraki maaşlarından 3 yıl boyunca 125 lira kesinti şeklinde 36 ay taksitle devlete geri ödenecek.

haberlerim.com.tr

Haber Kuşağı

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2020, 23:05
YORUM EKLE