Devlet Bankaları konut kredisi faiz oranları

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın yeni faiz oranlarını açıklaması ile birlikte vatandaşın gözü konut kredisi faizlerine çevrildi. Sıfır ve ikinci el konutlar için ayrı ayrı belirlenen faiz oranları için ayrıca peşinat oranı da yüzde 10 olarak belirlendi. İşte 2020 Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank konut kredisi yeni faiz oranları ve hesaplama

Devlet Bankaları konut kredisi faiz oranları

Konut kredisi hesabı nasıl yapılır? Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank konut kredisi 2020 yeni faiz oranları kaç? öğrenmek isteyen vatandaşlar merak ediyor. Kamu bankaları 4 yeni kredi paketini devreye alıyor. Paket içerisinde şüphesiz en çok dikkat çeken, 12 ay erteleme imkanı da sunan konut kredisi faiz oranları. Yeni konut kredisi faiz oranları bugünden itibaren geçerli. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank konut kredisi ve hesaplama ile ilgili detaylar haberimizde.

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI (ZİRAAT BANKASI, VAKIFBANK, HALKBANK)

Kamu bankaları sıfır konutlar için 15 yıla kadar ayılık yüzde 0.64 faizli kredi sunuyor. İkinci el konutlar için ise 15 yıl vade ve aylık yüzde 0.74 faizli kredi imkanı sağlanıyor. Konut kredisi başvuruları 2 Haziran’dan yani bugünden itibaren banka şubelerinden yapılıyor.

KONUT KREDİSİ İÇİN 750 BİN LİRALIK ÜST LİMİT

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası'ndan yapılan ortak açıklamaya göre konutta kredi miktarı sınırlandırılmış olup; üç büyük ilde (İstanbul, Ankara ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirler için ise en fazla 500 bin TL’ye kadar kredi kullandırılacak. Kredi kullanımında yüzde 10’dan başlayan, düşük özkaynak/peşinat oranı uygulanacak.

KONUT KREDİSİ HESAPLAMA (SIFIR EV)

KONUT KREDİSİ HESAPLAMA (İKİNCİ EL EV)

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2020, 09:44
YORUM EKLE