Cumhurbaşkanı İmzası ile Bazı Taşınmazlar Kamulaştırıldı

Resmi gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre Mersin, Kütahya, Gaziantep, Manisa, Elazığ, Ordu ve Malatya illerinde Bazı taşınmazlar kamulaştırıldı.

Cumhurbaşkanı İmzası ile Bazı Taşınmazlar Kamulaştırıldı

Tükiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Mersin'in Mut ilçesinde inşa edilecek olan Akyel-1 Rüzgar Enerji Santrali ve Gülnar ilçesinde bulunan Kıvanç-2 Güneş Enerji Santrali'nin yapımı amacıyla bazı taşınmazlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tez kamulaştırılacak.

Kamulaştırılacak Olan Enerji Santralleri

Gaziantep'te bulunan Oğuzeli-Ekinveren Enerji Nakil Hattı, Kütahya'da bulunan Parmakören KÖK ve Seyitömer KÖK Enerji Nakil Hattı, Elazığ'da bulunan Hamzabey Barajı 1. Etap Enerji Nakil Hattı ile Hamzabey Barajı 2. Etap Enerji Nakil Hattı' yapımları amacıyla bazı taşınmazların TEDAŞ tarafından acele kamulaştırılmasına da karar verildi.

Bunların yanında, Manisa'da bulunan Karakurt Rüzgar Enerji Santrali, Ordu'da bulunan Akkuş Rüzgar Enerji Santrali ve Malatya'da bulunan Kayabaşı Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali'nin yapımı amacıyla bazı taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca tez kamulaştırılması gerçekleştirilecek.

İstanbul Beyoğlu'nda bulunan Mustafa Paşa Camii'nin yeniden geliştirilmesi amacıyla ise Kemankeş Mahallesi'nde bulunan bazı taşınmazlar tez kamulaştırılacak. Söz konusu olan kamulaştırma çalışması ise Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak.

6 Termik Santrale Birden Mühür Vuruldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülke genelindeki termik santrallere çevre yatırımlarını tamamlaması için tanınan süre 31 Aralık'ta sona ermiş oldu. Sürenin dolmasının ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri filtresi takılı olmayan santralleri teker teker mühürlüyor. Gelen haberlere göre; Çatalağzı, Soma, Kangal, Seyitömer ve Afşin elbistanlı ile Tavşanşı Termik elektrik santralleri mühürlenmiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 08:58
YORUM EKLE