Cumhurbaşkanı Erdoğan Emeklilikte yaşa takılanlar için gündemimizde yok dedi

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda beklemede olan vatandaşlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gündemimizde yok açıklaması geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Emeklilikte yaşa takılanlar için gündemimizde yok dedi

31 Mart seçimleri öncesinde de sık sık gündeme gelen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusuna dair Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok net açıklamalar geldi.

AK Partili Milletvekilleri ile biraraya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yapmış olduğu konuşmasında EYT Yasasını değerlendirdi. EYT düzenlemesi adına net ifadeler kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şu yönde;

'EYT SİSTEMİMİZİ ÇÖKERTİR'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EYT konusuna dair yapmış olduğu açıklamasında konunun gündemde olmadığını söyledi. Bu konuda muhalefeti eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT maliyetinin sistemi çökerteceğini ifade etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın EYT Açıklaması


"Muhalefet bu konuyu sürekli gündemde tutsa da, bizim gündemimizde yok. Aksi halde sistemimizi çökertiriz. Biz seçim alacağız diye, popülist politika yapmayacağız. Muhalefetin sırtında yumurta küfesi yok. Olmayacak şeyleri söz veriyorlar. Biz böyle yapamayız"

Çalışma Bakanı Maliyeti Açıkladı

Ayrıca söz konusu toplantıda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da bir konuşma gerçekleştirdi. Burada Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili bir yasa çıkması durumunda maliyetin ne olacağına dair bilgi veren Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, EYT'li bir milyon 300 bin kişi olduğunu, bu kişilerin emekli edilmesi durumunda ileride hazineye 60 milyar lira yük getireceğini söyledi. 

KAYNAK: KAMUİLANLARI.COM

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 09:34
YORUM EKLE