Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ekonomideki İyileştirmeler Vatandaşın Cebine Yaza Doğru Yansıyacak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Milletvekilleri ile toplantı düzenledi. Erdoğan, Ekonomide yapılan yeni iyileştirmenin vatandaşın cebine yaza doğru yansıyacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ekonomideki İyileştirmeler Vatandaşın Cebine Yaza Doğru Yansıyacak"

Cumhurbaşkanı Erdoğan Milletvekilleri ile birlikte ekonomiyi değerlendirdi. Erdoğan konuşmasında ekonomide yapılan iyileştirmenin vatandaşın cebine yaza doğru yansıyacağını dile getirdi.

Milletvekilleri ile toplantı esnasında konuşan ve önemli açıklamalrda bulunan Erdoğan, Ekonomiye ve kanal İstanbul projesine değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'ın toplantıda dile getirdiği önemli başlıklar:

- TBMM'deki komisyonlar da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine göre oluşsun. Yeni komisyonların kurulması gerekiyor.

- Suriye'li öğrencilere Türkiye'de faydalı ve iyi bir eğitim veriliyor. Eğitime devam edilmeli.

- Kamuoyunda İstanbul Sözleşmesi olarak bilinen Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi ile ilgili rahatsız olan kesimlerin görüşlerinin alınması.

KANAL İSTANBUL'UN PATENTİ BANA AİT

Toplantıda Kanal İstanbul konusu hakkında konuşan bir Milletvekili, "Sayın Cumhurbaşkanım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 'nun, Kanal İstanbul 'a yönelik eleştirilerine siz cevap vermeyin"  şeklinde tavsiyede bulundu.

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan 'ın "Patenti bana ait. Onu konuşmayacağım da neyi konuşacağım" dediği öğrenildi.

EKONOMİDEKİ GELİŞME VATANDAŞIN CEBİNE YAZA DOĞRU YANSIYACAK

Konuşmasında Ekonomiye değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Ekonomideki iyileşmeleri ve alının tedbirler, vatandaşın cebine yaza doğru yansıyacak" dedi.

Bir milletvekilinin başörtüsü yasağının kalkmasının ardından, başörtülü kadınların her alanda başarısının daha da görünür olduğunu belirterek, "Bunun mimarı sizsiniz" demesi üzerine Erdoğan'ın, "Ben mimariden değil, ekonomiden anlarım" esprisi salonda herkesi güldürdü.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2020, 15:22
YORUM EKLE