Çalışma Meclisi 4 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile toplanıyor

23 Mayıs'ta Çalışma Meclisi toplanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşecek olan Çalışma Meclisi, İşçi, İşveren ve çalışma hayatının tüm paydaşları ile 4 yıl aradan sonra toplantı gerçekleştirilecek.

Çalışma Meclisi 4 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile toplanıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Çalışma Meclisi'nin 12. toplantısını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ında katılacağını ve 23 Mayıs'ta Ankara'da toplanılacağını duyurdu.

Ankara’da ATO Congresium’da toplanacak olan Çalışma Meclisi’nin gündemini, İşin Geleceği Küresel Komisyonu tarafından ILO’nun 100’üncü yıl dönümü için hazırlanan “Daha Parlak Bir Gelecek İçin Çalışmak” konulu rapor oluşturacak.

ILO Genel Direktörü Guy RYDER’ın yanısıra hükümet, işçi ve işveren kesimi temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve akademisyenlerin katılacağı toplantının gündeminde “Daha Parlak Bir Gelecek İçin Çalışmak” (Work For a Brighter Future) konusu yer alacak.

4 YIL ARADAN SONRA 12. TOPLANTI

Çalışma hayatına dair politikaların belirlenmesi amacıyla bütün tarafları buluşturan önemli bir sosyal diyalog platformu niteliği taşıyan Çalışma Meclisi, ilk kez 1947 yılında toplanmıştı. Daha sonra sırasıyla 1954, 1962, 1965,1971, 1977, 1984, 1992, 2004, 2013 ve 2015 yıllarında toplam 11 kez toplanan Çalışma Meclisi’nin, 12. toplantısı ise 23 Mayıs’ta düzenlenecek.

Bu yılın Uluslararası Çalışma Örgütü ILO’nun kuruluşunun 100’üncü yıl dönümünü olduğunu hatırlatan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Bu nedenle 12’inci Çalışma Meclisimizin gündemini, bu yıldönümü vesilesiyle, “Daha Parlak Bir Gelecek İçin Çalışmak” şeklinde belirledik. ILO’nun bu yıl yayımlanan “Daha Aydınlık Bir Gelecek İçin İş” başlıklı raporu da, Çalışma Meclisimizin gündem maddelerinden biri olacak. Bakanlığımızın vizyonu ve son dönemde yapmaya çalıştıklarımızla da büyük ölçüde örtüşen bu Raporu, ulusal düzeyde sosyal tarafların da katılımıyla ele almayı planlıyoruz “açıklamalarında bulundu.

Çalışma Meclisi Toplantısında çalışma hayatının tüm taraflarının bir araya geleceğini belirten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; “Çalışma hayatındaki politikalarımızı belirlerken, işçi ve işveren kuruluşlarımız başta olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşları, akademisyenler ve ilgili tüm tarafların yapacakları katkıların, sürdürülebilir politikalar üretmemize fayda sağlayacağına inanmaktayız” ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 10:03
YORUM EKLE