Çalışma Bakanı Selçuk, asgari ücret desteği vereceklerini açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TBMM'de kabul edilen asgari ücret desteği ile ilgili konuştu. Toplamda 7 milyar liraya yakın destek vereceklerini açıklayan Selçuk, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Çalışma Bakanı Selçuk, asgari ücret desteği vereceklerini açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TBMM'de kabul edilen asgari ücret desteği ile ilgili konuştu.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, "Gazilerimizin beklediği, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın ifade ettiği teknik düzenleme TBMM resmi Genel Kurulu’nda yapılan oylama neticesi kanunlaştı.

Kahraman gazilerimize, ailelerimize ve milletimize hayırlı olsun. Biz birlikte Türkiye'yiz. TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen düzenlemeyle, 7 milyar liraya yakın asgari ücret desteği vereceğiz. İşçilerimize, işverenlerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 22:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
inanmiyorum
inanmiyorum - 2 hafta Önce

Ben asla inanmıyorum Türkiye'de işçi bir hayvan kadar değer görmüyor hep böyle kirizler çıktımı patronlara yarıyor

Aşkın
Aşkın - 2 hafta Önce

27/Mart cumartesi çalışmaya devam kurye olarak çalışıyorum bugün işyeri muhasebecisi devlet 530tl yatıracakmış yarı zamanlı çalışanlara diye söylemiş bu işin aslını merak ediyorum sayın yetkililerden açıklama rica ediyorum.