Bunu yapan taşeron işçi ikramiye alamayacak!

Belediye-İş sendikası ve Çorlu Belediyesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesine göre eşine şiddet uygulayan personele ikramiye ödemesi yapılmayacak.

Bunu yapan taşeron işçi ikramiye alamayacak!

Çorlu Belediyesi ile Belediye-İş sendikası bir ilke imza attı. Belediye ile sözleşme imzalayan Belediye-İş sendikası arasındaki sözleşmeye göre eşine şiddet uygulayan taşeron işçi ikramiyeleri kesilecek.

Çorlu Belediyesinde düzenlenen toplu iş sözleşmesi törenine Belediye Başkanı ve Yardımcıları, Belediye-İş Sendikası Trakya Şubesi Başkanı ve sendika temsilcileri katıldı.

KADINLAR GÜNÜNDE KADIN ÇALIŞANLARI İZİNLİ OLACAK

Belediye ve Sendika arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinde bazı maddeler dikkatten kaçmadı. Bu maddelerden en önemlisi aile içinde şiddet uygulayan işçinin ikramiyesi kesilecek olması ve 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde kadın personellerin idari izinli sayılması oldu. Ayrıca oğlunu askere gönderen personel asker yardımı alacak.

Toplu iş sözleşmesi töreninde konuşan Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt,  "Yaptığımız görüşmeler sonucunda her iki taraf için de makul sayılabilecek şartlarda toplu iş sözleşmemizi imzaladık. Çorlu Belediyesi olarak personelimize imkanlar çerçevesinde iyi çalışma şartları sağlamayı ilke edindik. İşçilerimizin, memurlarımızın, kısacası tüm personelimizin en iyi şartlara sahip olabilmesi ve günümüz ekonomisi şartlarında zorlanmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Ayrıca eklediğimiz bazı maddelerle örnek olacağımıza inanıyorum. İmzalamış olduğumuz toplu iş sözleşmesinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: sgkrehberi

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 08:49
YORUM EKLE